20 kwietnia finał turnieju o Złoty Kask w Pile

Jarosław Hampel (na pierwszym planie) był przed rokiem najszybszy w Pile

W kalendarzu SpeedwayEvents.pl nie może zabraknąć turnieju o Złoty Kask, którego finał drugi rok z rzędu zorganizujemy, razem z Euro Finnance Polonią Piła, na stadionie miejscowego MOSiR przy ul. Bydgoskiej 1.

Te prestiżowe zawody zaplanowano w Wielką Sobotę, 20 kwietnia. Od godziny 14:45 szesnastu zawodników powalczy o główne trofeum, a dodatkowy smaczek imprezy to – jak zwykle – jednoczesne wyłonienie reprezentantów Polski do startu w eliminacjach cyklu Speedway Grand Prix oraz Speedway Euro Championship.

Jarosław Hampel ze Złotym Kaskiem

Po raz kolejny gospodarzem finałowego turnieju o Złoty Kask będzie przyjazna sportowi żużlowemu Piła. Rok temu zawody przysporzyły wielu emocji, przypieczętowanych zwycięstwem Jarosława Hampela z Fogo Unii Leszno. Drugie miejsce na podium wywalczył Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów), trzecie natomiast Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno).

Ubiegłoroczne podium finału turnieju o Złoty Kask. Od lewej: Bartosz Zmarzlik, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej

Wspomniana dwójka Bartosz Zmarzlik i Janusz Kołodziej, a także Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) i Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) mają z urzędu zapewniony start w finale z uwagi na udział w cyklu Speedway Grand Prix 2019. Pozostałych dwunastu uczestników pilskich zawodów wyłonią trzy turnieje półfinałowe, zaplanowane 2 kwietnia.

Galeria zdjęć z finału turnieju o Złoty Kask 2018

Awans z nich wywalczy po 4 najlepszych żużlowców. Jednak, jeżeli w tym gronie nie będzie zawodnika Euro Finnance Polonii Piła, wówczas jedno miejsce w finale trzeba będzie zwolnić dla najlepszego spośród nich w rywalizacji półfinałowej. Gospodarz ma bowiem z urzędu zapewnione jedno miejsce w finale dla swojego przedstawiciela.

Już dziś razem z Euro Finnance Polonią Piła zapraszamy na Finał Złotego Kasku. Bilety już wkrótce do nabycia online na stronie: bilety.speedwayevents.pl. Dystrybucją stacjonarną wejściówek zajmie się m.in. klub.

O finale Złotego Kasku, ale także emocjach związanych ze startami Euro Finnance Polonii w 2. Lidze żużlowej sporo będzie się z pewnością mówić już w sobotę. 16 lutego o godzinie 16 w Galerii VIVO odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny. Serdecznie zapraszamy!