Lech Kędziora trenerem drużyny Północy

Uchylamy pierwszego rąbka tajemnicy przed zaplanowanym na 24 marca o 14.45 w Łodzi meczem Północ – Południe. Nominację Głównej Komisji Sportu Żużlowego na trenera drużyny Północy otrzymał szkoleniowiec miejscowego Orła, Lech Kędziora.

Lech Kędziora wrócił do Łodzi w roli trenera Orła

Doświadczony trener wrócił do pracy w łódzkim klubie po dwóch latach przerwy. Orła prowadził poprzednio w sezonie 2016. Rok później przeniósł się do Włókniarza Częstochowa. Stamtąd, w 2018 r., trafił do Wybrzeża Gdańsk, gdzie zrezygnował z pracy w trakcie rozgrywek. Sezon dokończył w rzeszowskiej Stali. Teraz znów podjął wyzwanie w Łodzi.

– Stawiamy sobie wysokie cele i dużo pracy przed nami. Mamy na pewno szeroką i silną jakościowo kadrę, jednak konkurencja jest równie mocna. Rozgrywki Nice 1 Ligi Żużlowej będą niezwykle ciekawe – zapowiada Kędziora.

SpeedwayEvents.pl na gali Orła Łódź

Mecz Północ – Południe, zaplanowany na łódzkiej Moto Arenie 24 marca o godzinie 14.45, rozpocznie oficjalnie sezon żużlowy w Polsce. Naprzeciw siebie staną dwie drużyny, złożone z zawodników klubów Nice 1 LŻ, podzielonych wedle klucza geograficznego. Zawody będą rozegrane wedle formuły meczu ligowego.

Fot. Orzeł Łódź

Lech Kędziora poprowadzi drużynę Północy

Kędziora, jako trener Północy, będzie wybierał spośród żużlowców Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Lokomotivu Daugavpils, Car Gwarant Startu Gniezno oraz Orła. Pierwsze nominacje zostaną wkrótce wysłane do klubów.

Wielki mecz Północ – Południe już 24 marca

– Jest mi bardzo miło, że zostałem nominowany do roli trenera Północy i poprowadzenia tej drużyny w meczu otwarcia sezonu. Uważam, że rozgrywanie takiego meczu jest świetnym pomysłem dla promocji naszej ligi jak i całej dyscypliny – podkreślił Kędziora. – Jest w kim wybierać i będę miał niezły ból głowy z ustaleniem składu. Powołam jednak optymalną siódemkę, dobierając zawodników z każdego klubu. Ze swojej strony zrobimy wszystko, by przygotować optymalny tor do ścigania. Po to, by kibice wychodzili ze stadionu w Łodzi zadowoleni. Jestem przekonany, że będą to zawody na wysokim poziomie. No i zrobimy wszystko, by to Północ była górą – dodaje Kędziora.

Bilety na mecz Północ – Południe można już kupować online pod adresem: bilety.speedwayevents.pl