Nowe wyzwania SpeedwayEvents.pl w sezonie 2019

W 2019 roku marka SpeedwayEvents.pl zagości – jako współorganizator prestiżowych i dobrze obsadzonych imprez – na torach żużlowych w całej Polsce.

 

Powoli szykujemy się do startu sezonu 2019. Pierwsze imprezy sygnowane marką SpeedwayEvents.pl już w marcu. Fot. Jarosław Pabijan

 

 

Po owocnym i pełnym wrażeń sezonie 2018 pora na nowe wyzwania. Speedway Events.pl zainauguruje tegoroczne zmagania już 23 marca. Pierwszy żużlowy weekend w Polsce rozpoczniemy – razem z TŻ Ostrovią – od SuperMeczu. Z pewnością miejscowych fanów czeka nie lada gratka. Beniaminek Nice 1. LŻ – Agred Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski pojedzie na własnym torze z Drużynowym Mistrzem Polski – Fogo Unią Leszno.

Dzień później, 24 marca, zapraszamy fanów czarnego sportu do Łodzi, gdzie odbędzie się mecz Północ-Południe. Na torze powalczą najlepsi zawodnicy Nice 1. LŻ, podzieleni na dwa zespoły wedle klucza geograficznego. Będzie to zarazem oficjalne otwarcie sezonu żużlowego w Polsce, którego dokonamy razem z GKSŻ i Orłem Łódź.

W naszym kalendarzu nie może zabraknąć wydarzenia na stałe związanego ze SpeedwayEvents.pl – Turnieju o Złoty Kask, który po raz kolejny swój finał będzie miał w Pile, w progach zawsze gościnnej Polonii. 20 kwietnia zawodnicy powalczą tam nie tylko o zwycięstwo w tych prestiżowych zawodach, ale i o awans do eliminacji cyklu Speedway Grand Prix i Speedway Euro Championship.

 

Od dwóch lat staramy się także przywrócić należyty prestiż Mistrzostwom Polski Par Klubowych. Po raz trzeci finał tych, mających długoletnią tradycję, rozgrywek zagości 11 majaw Ostrowie Wielkopolskim, gdzie pojawią się najlepsze duety drużyn PGE Ekstraligi, zwycięzca finału Mistrzostw Par Klubowych Nice 1 LŻ oraz gospodarze – jako uczestnicy i współorganizatorzy.

 

Od kilku lat marka Speedway Events.pl jestteż związana z organizacją PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi. Ogłosiliśmy już, że ta świetnie obsadzona impreza odbędzie się 12 lipca o godzinie 19 na stadionie przy ul. Zawodników w Gdańsku. Już dziś zapraszamy na to prawdziwe święto speedwaya z PGE Ekstraligą.

 

– Czeka nas sporo wyzwań i od dawna pracujemy nad organizacją poszczególnych imprez. Wszystko po to, by kibice żużlowi mogli przeżyć jak najwięcej sportowych emocji. Jestem przekonany, że tak się właśnie stanie – podkreśla Maciej Polny, prezes KFsport, właściciela marki SpeedwayEvents.pl. –  Cieszę się, że mapa zasięgu imprez SpeedwayEvents.pl rozrasta się. I nie zamierzamy na tym poprzestać. Na więcej szczegółów przyjdzie jeszcze czas. Od marca widzimy się na stadionach. Serdecznie zapraszamy.