Konferencja prasowa – Zorros Final Show!

Podczas konferencji prasowej przed pożegnalnym turniejem Magnusa Zetterstroema, doszło do losowania i przydzielenia drużyn sponsorom.

Każdy team zyskał w ten sposób nazwę tytularną. Podczas konferencji zaznaczono także, że Zorros Final Show, to tym samym Turniej o Puchar Prezydenta – To ważna postać dla gdańskiego sportu i obcokrajowiec, który zdobył wiele punktów dla naszej drużyny. Z herbem Gdańska występował też podczas zawodów Grand Prix. Jest to najbardziej gdański Szwed i najbardziej szwedzki gdańszczanin. Traktuje nasze miasto jako drugi dom i jest mieszkańcem Gdańska. Stąd pomysł, by zorganizować tutaj jego pożegnalny turniej. Jeżeli kibice zaakceptują Turniej o Puchar Prezydenta, to będziemy chcieli na stałe włączyć go do imprez żużlowych. Kibice są stęsknieni za czarnym sportem, co pokazali już podczas treningu punktowanego z torunianami. Ponadto przed rozpoczęciem sezonu, zawodnicy sami poszukują możliwości jazdy. To też ukłon w stosunku do naszego klubu, bo gdańscy żużlowcy mogą się zmierzyć z uznanymi rywalami – powiedział Andrzej Trojanowski, Dyrektor Biura Prezydenta Miasta Gdańska ds. Sportu.

Maciej Polny przedstawiciel Speedway Events również ma nadzieję, na możliwość organizowania kolejnych przedsezonowych turniejów – Wszystko zależy od kwestii organizacyjnych i od tego, czy turniej przypadnie do gustu kibicom. Obsada jest naprawdę bardzo dobra, jest czterech zawodników Grand Prix czy też Martin Vaculik, którego nie trzeba było przekonywać do pożegnania Magnusa. Póki co liczymy na pogodę, bo od tego wiele zależy. Po tym turnieju podejmiemy decyzje. Czterech głównych sponsorów i miasto Gdańsk chcą być z nami w kolejnych latach – poinformował.

Główny bohater turnieju Magnus Zetterstroem, po raz ostatni wyjedzie na tor i jak sam zaznacza, liczy, że uda mu się jechać na równi z rywalami –  Normalnie bardzo mocno się przygotowywałem do sezonu. Jeździłem na nartach, trenowałem na siłowni. Teraz po tym, jak podjąłem decyzję o zakończeniu kariery, mogłem cieszyć się życiem. Wierzę, że pamiętam jak się skręca w lewo. Powinno być dobrze. Bardzo się cieszę z tego, że miasto, kibice, sponsorzy i Maciej Polny organizują dla mnie ten turniej. Nie muszę jednak w tych zawodach nikomu już nic udowadniać. Jestem bardzo zadowolony z tego, że zorganizowano dla mnie turniej. Trzymam kciuki za dobrą pogodę i frekwencję, abym mógł podziękować za te cudowne lata – podsumowuje Zorro.

Skład drużyn:

Team Investing – kaski czerwone: Bartosz Zmarzlik, Martin Vaculik, Niels Kristian Iversen, Krzysztof Kasprzak, Rafał Karczmarz.
Team Porter Domofony – kaski niebieskie: Grigorij Łaguta, Robert Miśkowiak, Tobias Kroner, Szymon Woźniak, Aureliusz Bieliński.
Team DDS – kaski białe: Magnus Zetterstroem, Dominik Kossakowski, Antonio Lindbaeck, Krystian Pieszczek, Andriej Kudriaszow.
Team Elnaft – kaski żółte: Linus Sundstroem, Renat Gafurow, Anders Thomsen, Hubert Łęgowik, Marcin Turowski.

Zawody już 1 kwietnia w Gdańsku.

Fot. Paweł Siwa