2020 – XII TURNIEJ O KORONĘ BOLESŁAWA CHROBREGO PIERWSZEGO KRÓLA POLSKI

XII TURNIEJ O KORONĘ BOLESŁAWA CHROBREGO PIERWSZEGO KRÓLA POLSKI

Speedwayevents.pl oraz GTM Start Gniezno zapraszają na XII edycję Turnieju żużlowego o Koronę Bolesława Chrobrego Pierwszego Króla Polski. Data zawodów to 11 czerwca 2020 roku na stadionie im. Franciszka Hynka przy ul. Wrzesińskiej.

W Gnieźnie będą emocje

Gnieźnieńskie Towarzystwo Motorowe Start organizuje co roku swój sztandarowy projekt i wydarzenie, jakim jest Turniej o Koronę Bolesława Chrobrego Pierwszego Króla Polski. Wydarzenie to zawsze posiada historyczną oprawę,
a poprzedzone jest krótką prezentacją walki wojów. Uczestnikami turniejów są zawsze największe gwiazdy światowego żużla, w tym m.in. mistrzowie świata Tai Woffinden, Greg Hancock, Nicki Pedersen, Jason Doyle, ale i również czołówka polskich zawodników z PGE Ekstraligi, na czele z ostatnim zwycięzcą Przemysławem Pawlickim.

 

Pierwsza trójka zmagań w 2019 roku

Dla kibiców z Gniezna to wielkie wydarzenie, podczas którego trybuny zawsze tłumnie się wypełniają. Turniej ten to również dawka sporych emocji w każdym wyścigu, a zwycięzca przywdziewa na królewskim tronie insygnia władzy, czyli koronę i miecz.

Maciej Janowski
Translate »