Zawody w Pile przełożone na niedzielę. Tor po opadach był zbyt niebezpieczny

Texom European U19 Pairs Speedway Championship w Pile nie zostały w sobotę zakończone z uwagi na zły stan toru po opadach deszczu. Nowy termin wyznaczono w niedzielę, 23 czerwca, o godzinie 11.00.

Pogoda w Pile była w sobotę wyjątkowo kiepska. Kilka razy nad miastem przeszła ulewa, później padać co prawda przestało, ale tor był mocno namoczony. Zabiegi, by doprowadzić go do stanu używalności trwały długo. Ostatecznie o 18.30 (czyli dwie i pół godziny po pierwotnie ustalonym terminie) na torze pojawili się reprezentanci Ukrainy i Polski. Po wyjściu ze startu prowadzili nasi zawodnicy, jednak już na pierwszym łuku leżeli obaj rywale, a następnie z nawierzchnią zapoznał się także Bartosz Bańbor.

To spowodowało kolejne ożywione dyskusje w parku maszyn między członkami jury oraz menedżerami drużyn. Podjęto wspólną decyzję o przerwaniu rywalizacji i przeniesieniu jej na niedzielę. Start do pierwszego wyścigu zaplanowano na 11.00.

Bilety zachowują ważność. Istnieje także możliwość zwrotu wejściowek kupionych przez internet. W tym celu należy skontaktować się z firmą ebilet.pl poprzez formularz kontaktowy dostępny pod adresem: https://www.ebilet.pl/kontakt

Translate »