Ruszył proces akredytacyjny na European U19 Pairs Speedway Championship w Pile

Drodzy dziennikarze i fotoreporterzy. Informujemy, że można już wysyłać wnioski akredytacyjne na zawody European U19 Pairs Speedway Championship, które odbędą się 22 czerwca w Pile. Wnioski można składać za pośrednictwem serwisu Accredito.com do 19 czerwca włącznie.

Mistrzostwa Europy Par do lat 19 organizowane są od roku 2021. Obecna formuła zawodów zastąpiła funkcjonujący wcześniej Puchar Europy Par U19. Pierwsza edycja odbyła się w 2021 roku w Gdańsku. Nad morzem najlepsza okazała się reprezentacja Łotwy. Polacy w składzie: Mateusz Cierniak, Bartłomiej Kowalski, Michał Curzytek wywalczyli srebro. Brąz trafił w ręce Brytyjczyków. Rok później, w Rydze Polacy zrewanżowali się Łotyszom, wygrywając przed ich publicznością. Dokonali tego: Oskar Paluch, Wiktor Przyjemski i Franciszek Karczewski.

Przed rokiem zawodnicy rywalizowali w Pardubicach. Tam drugie złoto z rzędu trafiło w ręce Biało-Czerwonych. Damian Ratajczak, Jakub Krawczyk i Oskar Paluch pokonali kolejno Duńczyków i Szwedów.

W czerwcu zawody tej rangi rozegrane zostaną w Polsce po raz drugi w historii. Gospodarze zmierzą się w Pile z reprezentantami Czech, Danii, Szwecji, Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

Wnioski akredytacyjne można składać TUTAJ do 19 czerwca włącznie. 

Translate »