Lista startowa na Reall Finał Turnieju o Srebrny Kask w Grudziądzu

Poznaliśmy nazwiska żużlowców, którzy w Grudziądzu będą rywalizować w Reall Finale Turnieju o Srebrny Kask. Zawody zaplanowano w środę, 29 maja, o godzinie 19.00. Bilety są w sprzedaży online na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

W zawodach wystąpi czołówka polskich zawodników, którzy nie przekroczyli 21. roku życia. Nominacje na te prestiżowe zawody przyznała Główna Komisja Sportu Żużlowego w porozumieniu z trenerem narodowej reprezentacji Rafałem Dobruckim. W ostatniej chwili kontuzja wyeliminowała z udziału w zawodach Damiana Ratajczaka, który doznał złamania kości udowej podczas meczu ligi duńskiej. W stawce uczestników zastąpi go Jan Przanowski.

Historia Turnieju o Srebrny Kask jest bardzo długa, bo rozpoczęła się w 1962 roku, a nieprzerwanie zawody odbywają się od 1966 roku. Dla Grudziądza to czwarty tego typu turniej. Wcześniej młodzieżowcy rywalizowali o Srebrny Kask przy Hallera 4 w 1992, 1999 i 2019 roku. 29 maja poznamy nowego triumfatora. W ubiegłorocznym finale najlepszy był Bartłomiej Kowalski. Drugie miejsce zajął Damian Ratajczak, a trzecie Kacper Pludra.

Lista startowa Reall Finału o Srebrny Kask – Grudziądz 2024

1. Wiktor Przyjemski (Orlen Oil Motor Lublin)
2. Jan Przanowski (Zooleszcz GKM Grudziądz)
3. Krzysztof Lewandowski (KS Apator Toruń)
4. Kacper Halkiewicz (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa)
5. Kevin Małkiewicz (Zooleszcz GKM Grudziądz)
6. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno)
7. Jakub Krawczyk (Betard Sparta Wrocław)
8. Krzysztof Sadurski (NovyHotel Falubaz Zielona Góra)
9. Oskar Paluch (Ebut.pl Stal Gorzów)
10. Kacper Łobodziński (Zooleszcz GKM Grudziądz)
11. Kacper Grzelak (#Orzechowa Osada PSŻ Poznań)
12. Piotr Świercz (Cellfast Wilki Krosno)
13. Szymon Ludwiczak (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa)
14. Jakub Stojanowski (Ebut.pl Stal Gorzów)
15. Bartosz Bańbor (Orlen Oil Motor Lublin)
16. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów)

Rezerwowi
17. Kajetan Kupiec (Krono-Plast Włókniarz Częstochowa)
18. Filip Seniuk (Betard Sparta Wrocław)

Bilety

W dniu zawodów, od godziny 17.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Otwarcie bram o 18.00.

Ceny biletów

Trybuna D (miejsca numerowane) – 40 zł

Trybuna A, B, C, E, F (miejsca nienumerowane) – 20 zł normalny, 15 zł ulgowy (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekuna

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 19 maja – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet SK Grudziądz”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Translate »