Ruszył proces akredytacyjny na Finał Turnieju o Srebrny Kask w Grudziądzu

Drodzy dziennikarze i fotoreporterzy. Informujemy, że wystartował proces akredytacyjny na Finał Turnieju o Srebrny Kask. Rywalizacja zawodników do 21. roku życia zaplanowana jest na 29 maja, na godzinę 19.00. Wnioski akredytacyjne można składać za pośrednictwem Accredito.com do 22 maja włącznie. Link do procesu TUTAJ.

Finał Turnieju o Srebrny Kask to impreza z bardzo długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1966 roku, choć pierwsza edycja – zakończona zwycięstwem Włodzimierza Szwendrowskiego, odbyła się cztery lata wcześniej. Na liście triumfatorów widnieją nazwiska wielu sław polskiego żużla: Edwarda Jancarza, Jerzego Szczakiela, Andrzeja Huszczy, Romana Jankowskiego, Tomasza Golloba, czy obecnego trenera reprezentacji Polski – Rafała Dobruckiego. 

Przed rokiem zawody te odbyły się w Częstochowie, gdzie najlepszy był Bartłomiej Kowalski. Drugie miejsce zajął Damian Ratajczak, a trzecie Kacper Pludra. Z kolei Grudziądz trzykrotnie był już gospodarzem Finału Turnieju o Srebrny Kask. W 1992 roku wygrał tam Tomasz Gollob, siedem lat później Mariusz Franków, wreszcie w 2019 roku zwyciężył Dominik Kubera.

Lista startowa tegorocznych zawodów zostanie opublikowana wkrótce.

Wnioski akredytacyjne będą przyjmowane do 22 maja włącznie. Link do procesu TUTAJ

Translate »