Zapraszamy do Grudziądza na Wielki Finał European Team Speedway Championship! Bilety już w sprzedaży

Już 6 kwietnia o godzinie 14.00 czekają nas w Grudziądzu wielkie emocje, związane ze sportem żużlowym. Tego dnia na stadionie miejskim przy ul. Hallera 4 odbędzie się European Team Speedway Championship Grand Final czyli Wielki Finał Drużynowych Mistrzostw Europy na żużlu. Tytułu będzie bronić reprezentacja Polski, która ma zapewniony start w turnieju z racji pełnienia roli gospodarza. Swoich rywali pozna 30 marca, gdy do walki o awans przystąpi w Pardubicach (Finał A) oraz Gdańsku (Finał B) osiem innych reprezentacji. Rozpoczęła się właśnie sprzedaż biletów na imprezę w Grudziądzu. Można je kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Grudziądz po raz pierwszy będzie gościł międzynarodową imprezę tej rangi. To właśnie w mieście nad Wisłą rozdane zostaną medale Drużynowych Mistrzostw Europy, które odbywają się trzeci raz w historii. W obu poprzednich edycjach triumfowali Biało-Czerwoni. W 2022 roku sięgnęli po złoto w Poznaniu, rok później okazali się najlepsi na torze w niemieckim mieście Stralsund.

 

KUP BILET

 

– Na powołania jest jeszcze trochę czasu, niemniej postaramy się dobrać optymalne zestawienie. Takie, które pozwoli nam poważnie myśleć o obronie tytułu. Mamy jednak duży szacunek do naszych rywali i czekamy najpierw na rozstrzygnięcia w Pardubicach i Gdańsku – mówi Rafał Dobrucki, trener Żużlowej Reprezentacji Polski.

We wspomnianych przez trenera turniejach mierzyć się będą następujące drużyny: Dania, Czechy, Norwegia, Słowenia (Pardubice) oraz Łotwa, Niemcy, Szwecja, Ukraina (Gdańsk). Awans do Wielkiego Finału uzyskają zwycięzcy zawodów w Polsce i Czechach, a także jedna drużyna z drugich miejsc – ta z lepszym dorobkiem punktowym. Stawkę uzupełni oczywiście Polska. Zwycięzca turnieju w Grudziądzu otrzyma okazały puchar przechodni. 

 

KUP BILET

 

Rozpoczęła się już sprzedaż biletów online na kwietniowe zawody. Można je kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

 

KUP BILET

 

Ceny biletów 

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie D, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 75 minut przed rozpoczęciem zawodów oraz po zawodach – w momencie zwolnienia parku maszyn przez sędziego). 

Pozostałe Sektory

Normalne – 40 zł

Ulgowe – 30 zł (dzieci i młodzież w wieku 8-18 lat, studenci do 24. roku życia, emeryci i renciści)

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem, dziecko siada na kolanach opiekuna

W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach oraz na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym). Bramy stadionu zostaną otwarte o 12.30.

 

KUP BILET

 

Organizator przygotował też pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 29 marca – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości “Bilet ETSC Grudziądz 2024”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi.

Translate »