Czas na 2. etap rywalizacji w CANAL+ online IMP. Zapraszamy do Piły

Zawody rangi Indywidualnych Mistrzostw Polski wracają do Piły po 23 latach. Ostatnie dekady dla pilskiej Polonii były bardzo burzliwe, a warto podkreślić, że jeszcze w 1999 świętowano w Pile złoto Drużynowych Mistrzostw Polski. To były lata, kiedy na polskich torach zaczynał wyróżniać się Jarosław Hampel. W niedzielę, 16 lipca o 15.30, czterokrotny medalista IMP będzie miał okazję znów zaprezentować się publiczności na stadionie przy ul. Bydgoskiej, podobnie jak jego 15 konkurentów.

Kiedy w 2000 roku rozgrywano Indywidualne Mistrzostwa Polski w Pile, Hampel miał zaledwie 18 lat. Nie przeszkodziło mu to jednak w zdobyciu srebrnego medalu. Świętować mógł przed swoją publicznością. Dzisiaj wraca do Piły już jako doświadczony i bardzo utytułowany zawodnik, ale dobrze pamięta wydarzenia z 2000 roku.

– Pamiętam, że to były trudne zawody. Rywalizowaliśmy na bardzo ciężkim torze, zmoczonym po opadach deszczu. Wtedy, jako młody chłopak, ścigałem się naprawdę na dobrym poziomie z najlepszymi zawodnikami w Polsce. Przede wszystkim praktycznie wszyscy byli ode mnie o wiele bardziej doświadczeni i mieli na koncie dużo sukcesów. Ostatecznie zdobyłem srebrny medal, co było i jest dla mnie powodem do dużej satysfakcji. Mam więc bardzo dobre wspomnienia z pierwszego finału IMP w Pile. Mam nadzieję, że co najmniej podobne wywiozę ze stadionu przy ul. Bydgoskiej także teraz – wspomina zawodnik.

Turniej CANAL+ online IMP – Finał 2 – Piła to także sentymentalny powrót do tego miasta dla braci Pawlickich, którzy w 2011 reprezentowali barwy Polonii. Młodszy z braci – Piotr awansował do cyklu dzięki wygranej w CANAL+ online IMP Texom Challenge. Przemysław z kolei, nie zdołał się przebić przez kwalifikacje, ale jego dobra jazda został doceniona przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, która zdecydowała się przyznać zawodnikowi Falubazu dziką kartę właśnie na zawody w Pile.

Pierwszy tegoroczny finał CANAL+ online IMP w Rzeszowie po emocjonującym finale wygrał Bartosz Zmarzlik i to on prowadzi w klasyfikacji generalnej. Drugie miejsce zajmuje Maciej Janowski, a wspomniany wcześniej Piotr Pawlicki jest trzeci. 16 lipca do rywalizacji wracają zawodnicy, którzy 8 czerwca nie mogli wystąpić w Finale 1 z uwagi na kontuzje – Dominik Kubera, Adrian Gała. W dobrej formie jest już także Janusz Kołodziej, którzy nie ukończył rywalizacji w Rzeszowie również z powodów zdrowotnych.

Lista startowa Canal+ Online IMP – Finał 2 – Piła:

 1. Szymon Woźniak (Ebut.pl Stal Gorzów) #48
 2. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) #71
 3. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra) #16
 4. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) #333
 5. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra) #277
 6. Mateusz Świdnicki (Cellfast Wilki Krosno) #108
 7. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin) #33
 8. Wiktor Jasiński (Ebut.pl Stl Gorzów) #299
 9. Oskar Fajfer (Ebut.pl Stal Gorzów) #161
 10. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław) #777
 11. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa)  #223
 12. Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań) #32
 13. Dominik Kubera (Platinum Motor Lublin)  #415
 14. Bartosz Zmarzlik (Platinum Motor Lublin) #95
 15. Patryk Dudek (For Nature Solutions KS Apator Toruń) #692
 16. Wiktor Lampart (For Nature Solutions KS Apator Toruń) #47

REZERWOWI

R1 Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) #505
R2 Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)  #842

OCZEKUJĄCY

Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa) #515
Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno) #29
Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław) #302
Hubert Łęgowik (Start Gniezno) #27

Bilety

Bilety na dzisiejsze zawody można kupować online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów, od godziny 12.30, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Rodzaje i ceny biletów

VIP GOLD – Wyprzedane

Normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące w sektorze VIP pod wieżyczką sędziowską)

Ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce siedzące w sektorze VIP pod wieżyczką sędziowską)

VIP SILVER – Wyprzedane

Normalny – 250 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi (piwo, wino) i niealkoholowymi, bufet ciepły, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące w sektorze VIP pod wieżyczką sędziowską)

Ulgowy – 150 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat  (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące w sektorze VIP pod wieżyczką sędziowską)

Bilet Trybuna Start (sektor I) – Wyprzedane 

Normalny –  w cenie miejsce siedzące na Trybunie Start, program zawodów i miejsce parkingowe na stadionie

Ulgowy –  (młodzież szkolna ucząca się w szkołach podstawowych i średnich oraz studenci do 25. roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje) – w cenie miejsce siedzące na Trybunie Start, program zawodów i miejsce parkingowe na stadionie

Bilet Pozostałe Sektory 

Normalny – 50 zł

Ulgowy – 40 zł (młodzież szkolna ucząca się w szkołach podstawowych i średnich, studenci do 25. roku życia, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)

Dzieci do lat 6 włącznie (rocznik 2017 i młodsze) – wstęp bezpłatny z pełnoletnim opiekunem; dziecko siedzi na kolanach opiekuna

Translate »