Zapraszamy do Rzeszowa na CANAL+ online IMP – Finał 1

W czwartek, 8 czerwca, rozpocznie się walka o medale CANAL+ online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Inauguracja w Rzeszowie o godzinie 19.00 na stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69. Tytułu mistrzowskiego będzie bronił Bartosz Zmarzlik. 

– Nie ma dla mnie zawodów ważnych i ważniejszych. Każde są bardzo istotne i podchodzę do nich w ten sam sposób. Każde zwycięstwo jest równie cenne – czy to biegowe czy turniejowe. Przystępuję do rzeszowskich zawodów równie zmobilizowany co do innych. Taką mam naturę. Nie lubię rozmawiać o swoich celach, zostawiam je dla siebie. Jadę walczyć o zwycięstwo jak zawsze. Identycznie myślą jednak także inni zawodnicy. W zeszłym roku w Rzeszowie była wspaniała atmosfera, wielu kibiców, mam cichą nadzieję zobaczyć ich ponownie w komplecie – powiedział Zmarzlik.

Tegoroczna rywalizacja, podobnie jak w ubiegłym sezonie, toczyć się będzie w ramach cyklu, składającym się z trzech turniejów. Oprócz Rzeszowa, pozostałe lokalizacje finałów to Piła (16 lipca) i Krosno (30 lipca).

Stolica Podkarpacia ma spore doświadczenie, jeśli chodzi o organizację finałów IMP na żużlu. Pierwsze zawody tej rangi w Rzeszowie odbyły się już w 1956 roku i co ciekawe, wtedy też o podziale medali decydowały trzy rundy. Jedną z nich rozegrano właśnie w Rzeszowie. Wówczas triumfatorem był Florian Kapała – zawodnik Kolejarza Rawicz. Podobne zawody, ale już jako turnieje jednodniowe odbywały się w 1961 i 1962 roku. Wtedy Kapała, który wyraźnie upodobał sobie rzeszowski tor, dwa razy sięgnął po złoto.

O tym, jak mocno Podkarpacie kocha żużel mogliśmy przekonać się także chociażby we wrześniu ubiegłego roku. Wtedy Finał 3 CANAL+ online IMP przyciągnął na trybuny stadionu przy Hetmańskiej 69 blisko 12 tysięcy kibiców. Zawody w Rzeszowie kończyły cykl, a po złoto sięgnął Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Dominika Kuberę i Janusza Kołodzieja.

Oprócz ubiegłorocznych medalistów, miejsca z urzędu w tegorocznym cyklu mieli zapewnione Maciej Janowski i Patryk Dudek (jako uczestnicy Speedway Grand Prix) oraz Mateusz Świdnicki (Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z ubiegłego roku). Ośmiu kolejnych zawodników wyłoniły zawody CANAL+ online IMP Texom Challenge w Grudziądzu. Są to: Piotr Pawlicki, Szymon Woźniak, Adrian Gała, Oskar Fajfer, Wiktor Jasiński, Wiktor Lampart, Kacper Woryna i Krzysztof Buczkowski. Stałą dziką kartę na starty w cyklu otrzymał decyzją GKSŻ Jarosław Hampel, natomiast jednorazową na zawody w Rzeszowie zawodnik miejscowej Texom Stali – Marcin Nowak. Pozycje rezerwowych obsadzili z kolei Wiktor Przyjemski oraz Mateusz Cierniak.

Mamy jednak zmiany na liście startowej. Kontuzjowanego podczas kwalifikacji przed turniejem Grand Prix w Warszawie Dominika Kuberę zastąpi w czwartek Wiktor Przyjemski. Z kolei Mateusz Cierniak zmieni w stawce również leczącego uraz Adriana Gałę. Ponieważ niedysponowani są także pierwsi dwaj zawodnicy oczekujący (Grzegorz Zengota i Jakub Miśkowiak) pozycje rezerwowych obsadzą Bartłomiej Kowalski i Hubert Łęgowik.

Regulamin w stosunku do ubiegłego sezonu pozostał niezmieniony. Medaliści zostaną wyłonieni na podstawie sumy punktów, zgromadzonych na torze w trakcie trzech turniejów. Dodatkowe „oczko” można zgarnąć za największą liczbę indywidualnych zwycięstw w danych zawodach.

W trakcie zawodów organizatorzy przygotowali sporo atrakcji dla kibiców. Będzie strefa animacji dla najmłodszych, konkursy z atrakcyjnymi nagrodami – voucherem do sklepu Vivaldi Meble oraz próby na symulatorze startu, gdzie wygrany będzie miał możliwość zrobienia sobie wspólnego zdjęcia ze zwycięzcą zawodów.

Z kolei przed turniejem, o godzinie 17.00, odbędzie się też piętnastominutowa sesja autografów, w której wezmą udział Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Wiktor Lampart, Krzysztof Buczkowski oraz Szymon Woźniak. Zawodnicy będą czekać na fanów w specjalnym punkcie od strony kas przy ulicy Hetmańskiej.

Honorowy patronat nad imprezą objęli europoseł Ryszard Czarnecki oraz wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Zapraszamy wraz z Partnerem wydarzenia Województwem Podkarpackim

Lista startowa CANAL+ online IMP – Finał 1 – Rzeszów (początek o 19.00)

1. Marcin Nowak #16
2. Wiktor Przyjemski #505
3. Janusz Kołodziej #333
4. Maciej Janowski #71
5. Piotr Pawlicki #777
6. Mateusz Cierniak #842
7. Jarosław Hampel #33
8. Wiktor Jasiński #299
9. Szymon Woźniak #48
10. Wiktor Lampart #47
11. Oskar Fajfer #161
12. Patryk Dudek #692
13. Mateusz Świdnicki #108
14. Kacper Woryna #223
15. Bartosz Zmarzlik #95
16. Krzysztof Buczkowski #277

REZERWOWI
R1. Bartłomiej Kowalski #302
R2. Hubert Łęgowik #27

Trwa sprzedaż biletów online na Finał 1 CANAL+ online IMP w Rzeszowie. Można je kupować na stronie internetowej bilety.speedwayevents.pl oraz w serwsie ebilet.pl. W dniu zawodów bilety będą też dostępne – od godziny 15.00 w stadionowych kasach. Bramy obiektu zostaną otwarte o 17.00.

Rodzaje i ceny biletów

VIP GOLD
Normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)
Ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)

VIP SILVER
Normalny – 250 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi (piwo, wino) i niealkoholowymi, bufet ciepły, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)
Ulgowy – 150 zł – dzieci i młodzież do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Wschodniej w sektorach D0, E0 lub F0)

Bilet Trybuna Główna (na linii start-meta)
Normalny – 70 zł
Ulgowy – 40 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Wschodnia

Normalny – 50 zł
Ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Zachodnia
Normalny – 50 zł
Ulgowy – 35 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2003-2012), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ.

Translate »