Walkę o awans do cyklu CANAL+ online IMP czas zacząć. Zapraszamy do Grudziądza

Tytuł Indywidualnego Mistrza Polski to marzenie każdego polskiego żużlowca. Zdobywcy tego trofeum zapisują się złotymi zgłoskami na kartach historii krajowego speedwaya, ale również w świadomości kibiców. Nim jednak walka o tytuły, najpierw trzeba się do finałowego cyklu dostać. Temu służy CANAL+ online IMP Texom Challenge, który już jutro odbędzie się w Grudziądzu. Start zawodów o godzinie 19.00. Bilety do nabycia w kasach.

Rywalizacja o awans

Droga do finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski nie należy do najłatwiejszych. Najpierw zawodnicy musieli przejść przez sito ćwierćfinałów. W nich z grona 64 startujących awans uzyskało jedynie szesnastu. Zawodnicy, którzy jutro wezmą udział w Canal+ Online IMP Challenge rywalizowali w Opolu, Bydgoszczy, Rybniku i Rawiczu.

Lista startowa Canal+ Online IMP Texom Challenge 2023 – Grudziądz (godzina 19.00)

1. Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
2. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów)
3. Piotr Pawlicki (Betard Sparta Wrocław)
4. Szymon Woźniak (ebut.pl Stal Gorzów)
5. Wiktor Lampart (fot Nature Sollutions Apator Toruń)
6. Oskar Fajfer (ebut.pl Stal Gorzów)
7. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra)
8. Hubert Łęgowik (Start Gniezno)
9. Mateusz Cierniak (Platinum Motor Lublin)
10. Jarosław Hampel (Platinum Motor Lublin)
11. Grzegorz Zengota (Fogo Unia Leszno)
12. Adrian Gała (ebebe PSŻ Poznań)
13. Wiktor Jasiński (ebut.pl Stal Gorzów)
14. Kacper Woryna (Tauron Włókniarz Częstochowa)
15. Jakub Miśkowiak (Tauron Włókniarz Częstochowa)
16. Bartłomiej Kowalski (Betard Sparta Wrocław)
17. Tomasz Gapiński (Orzeł Łódź)
18. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra)

Walka o awans

W tym roku, tak jak w poprzednim, odbędą się trzy finały. W nich czekają już uczestnicy Speedway Grand Prix (broniący tytułu IMP Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski, Patryk Dudek), pozostali medaliści cyklu CANAL+ online IMP z poprzedniego sezonu (Dominik Kubera, Janusz Kołodziej) oraz Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Polski z roku 2022 (Mateusz Świdnicki). Ponadto GKSŻ ma prawo do przyznania dwóch dzikich kart (jednej stałej i jednej osobno na każdy z finałów). Zawody w Grudziądzu wyłonią więc ośmiu zawodników, którzy awansują do finałowego cyklu oraz zawodników rezerwowych i oczekujących.

Czas na Grudziądz

W tym roku stadion przy ulicy Hallera 4 będzie gościł zawodników, którzy będą walczyć o udział we wspomnianych finałach. W poprzednim roku na tym stadionie odbył się Finał 1, zakończony triumfem Bartosza Zmarzlika, który wyprzedził Jarosława Hampela oraz Dominika Kuberę. Z tego grona w czwartkowych zawodach zobaczymy jedynie tego drugiego.

Bilety

Bilety na czwartkowe wydarzenie będą dostępne wyłącznie w kasach stadionu przy ulicy Hallera 4. Ceny przedstawiają się następująco: 30 zł (Trybuna Główna – sektor D), 15 zł (Normalny), 10 zł (ulgowy). Uprawnione osoby do wejściówek ulgowych to: dzieci i młodzież ucząca się w trybie dziennym, studenci w wieku do 24 lat za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej, emeryci i renciści powyżej 65 lat za okazaniem ważnej legitymacji oraz kobiety powyżej 60 lat. Dzieci do lat 7 – wstęp na stadion bezpłatny (miejscówka wraz z rodzicem).

Wejście na stadion

Bramy stadionu będą otwarte od godziny 18:00. W tym czasie zostaną też otwarte kasy biletowe, w których będzie możliwość zakupu biletów i programów zawodów. Na terenie stadionu będzie działać punkt gastronomiczny.

Translate »