Żużlowcy i kibice dla Fundacji Polskiego Związku Motorowego. 1 maja w Poznaniu żużlowy początek majówki

W poniedziałek, 1 maja o godzinie 14.00, na torze w Poznaniu odbędzie się Mecz o Puchar Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Zespół ebebe PSŻ Poznań zmierzy się w nim z drużyną Gwiazd 1. i 2. Ligi Żużlowej. Najważniejszy w poniedziałkowym spotkaniu jest cel. Mecz ma cel charytatywny – siedem procent przychodu z biletów zostanie przekazanych na rzecz Fundacji Polskiego Związku Motorowego, która powstała z myślą o niesieniu pomocy ofiarom wypadków drogowych i sportowcom sportów motorowych.

Fundacja Polskiego Związku Motorowego pragnie też zapobiegać wypadkom drogowym poprzez propagowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Zależy jej na ograniczaniu skutków wypadków poprzez upowszechnianie wiedzy o zasadach udzielania pierwszej pomocy.

– Wsparcie obejmuje nie tylko żużlowców, ale zawodników wszystkich sportów motorowych. Polski Związek Motorowy to przecież nie tylko żużel, ale też sport motocyklowy, samochodowy i carting. Wsparcie jest więc szerokie. W naszym zakresie jest też wsparcie ofiar wypadków drogowych. I akurat takich osób, które zabiegają o naszą pomoc jest całe mnóstwo – opowiada prezes Fundacji Cezary Droszcz.

Składy

W związku ze zmianą terminu spotkania, doszło do kilku zmian w składach w stosunku do pierwotnej wersji. Kontuzje wykluczyły z udziału w meczu Tobiasza Musielaka, Maticia Ivacicia, Oskara Polisa i Oleksandra Łoktajewa. Z kolei występ w Finale Srebrnego Kasku uniemożliwia przyjazd do Poznania Wiktorowi Przyjemskiemu i Karolowi Żupińskiemu, a Rasmus Jensen wystąpi w eliminacjach SEC. W składzie gospodarzy pojawi się gościnnie Wiktor Lampart. W drużynie Gwiazd 1. i 2. Ligi Żużlowej pojedzie z kolei Robert Chmiel, który był zawodnikiem oczekującym.

Gwiazdy 1. i 2. Ligi Żużlowej

1. Przemysław Pawlicki (Enea Falubaz Zielona Góra)

2. Patrick Hansen (ROW Rybnik)

3. Jakub Jamróg (H. Skrzydlewska Orzeł Łódź)

4. Kenneth Bjerre (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)

5. Krzysztof Buczkowski (Enea Falubaz Zielona Góra)

6. Robert Chmiel (OK Bedmet Kolejarz Opole)

7. Marcin Nowak (Texom Stal Rzeszów)

Trener: Marcin Sekuła (OK Bedmet Kolejarz Opole)

ebebe PSŻ Poznań

9. Kevin Fajfer

10. Antonio Lindbaeck

11. Adrian Cyfer

12. Adrian Gała

13. Wiktor Lampart – gościnnie

14. Kacper Teska

15. Kacper Grzelak

Trener: Tomasz Bajerski

Bilety

Można wciąż kupować bilety online na poniedziałkowy mecz. W wejściówki można zaopatrzyć się na stronie bilety.speedwayevents.pl lub w serwisie ebilet.pl. W dniu zawodów będą do nabycia w stadionowych kasach od godziny 12.00.

Ceny biletów: 

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów)

Trybuna Główna – 70 zł

Pozostałe Sektory

Normalne – 45 zł

Ulgowe – 30 zł – (dla emerytów i rencistów, a także dzieci, młodzieży szkolnej oraz studentów (od 8 do 24 roku życia – na podstawie legitymacji szkolnej / studenckiej).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 12.00, bilety i programy będą dostępne także w kasach i na stoiskach stacjonarnyc. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Translate »