Reprezentacja Danii wygrywa European Team Speedway Championship Final B w Pardubicach

W niedzielny poranek w Pardubicach odbył się Finał B Drużynowych Mistrzostw Europy. Triumfowała reprezentacja Danii w składzie: Mikkel Michelsen, Rasmus Jensen, Frederik Jakobsen, Andreas Lyager, Emil Breum. Drugie miejsce zajęli Brytyjczycy, którzy także pojadą w Wielkiem Finale 22 kwietnia w niemieckim mieście Stralsund. Podium w Pardubicach uzupełnili Czesi, na czwartej pozycji uplasowali się Ukraińcy.

Zawody w Pardubicach rozpoczęły się o nietypowej porze – 9.30. A to dlatego, by – wskutek ich przełożenia po opadach z soboty na niedzielę – część zawodników mogła zdążyć do Polski na mecze ligowe.

Od początku rywalizacji na torze dominowali Duńczycy. Byli wyraźnie lepsi od przeciwników i debiutujący w roli menedżera kadry Nicki Pedersen mógł być zadowolony z postawy swojej drużyny.

Do końca trwała za to rywalizacja o drugie miejsce. Brytyjczycy i Czesi walczyli o awans do Wielkiego Finału, tocząc jednocześnie korespondencyjny pojedynek z drugą podczas  zawodów w Gdańsku Szwecją, która wywalczyła 31 punktów. Ostatecznie Daniel Bewley w ostatnim wyścgu zapewnił awans reprezentacji Wielkiej Brytanii, wyprzedzając na mecie Vaclava Milika. Trzy zdobyte przez niego punkty zwiększyły dorobek zespołu do 33.

Tym samym w Wielkim Finale European Team Speedway Championship (22 kwietnia o 14 w Stralsundzie) pojadą reprezentacje Wielkiej Brytanii, Polski, Niemiec i Danii.