Polacy triumfują w European Team Speedway Championship Final A w Gdańsku

Zwycięstwem Polaków zakończył się Finał A Drużynowych Mistrzostw Europy. Na torze żużlowym w Gdańsku drużyna prowadzona przez Rafała Dobruckiego w składzie: Szymon Woźniak, Jakub Miśkowiak, Jarosław Hampel, Dominik Kubera, Wiktor Przyjemski nie miała sobie równych. W całych zawodach zdobyła aż 42 punkty. Drugie miejsce zajęli Szwedzi, a trzecie Francuzi. Na ostatniej pozycji uplasowali się Łotysze.

Biało-czerwoni od początku rywalizacji nadawali jej ton. Zdarzały się oczywiście wyścigi, gdy przyjeżdżali za swoimi rywalami, ale i tak wygrali połowę z nich, a w trzech kolejnych plasowali się na drugich miejscach. Dlatego też w ostatnich seriach trener Dobrucki dał możliwość jazdy rezerwowemu Wiktorowi Przyjemskiemu, by nabierał doświadczenia w międzynarodowym towarzystwie. Świetną dyspozycję zaprezentowali w naszym zespole Jarosław Hampel, Dominik Kubera i Szymon Woźniak, którzy udowodnili, że zasługują także na występ w finale na torze w Stralsundzie (22 kwietnia o 14.00). Trochę słabiej zaprezentował się za to Jakub Miśkowiak.

Tuż za Polakami uplasowali się Szwedzi, którzy mieli w Gdańsku pewne problemy. Na początku zawodów niespecjalnie prezentował się Fredrik Lindgren, który dopiero w drugiej fazie jeździł tak, jak nas do tego przyzwyczaił. Sporo też kosztowało Szwedów dotknięcie taśmy przez Antonio Lindbaecka, bo ostatecznie ich dorobek punktowy zatrzymał się na liczbie 31.

Trzecie miejsce zajęli w Gdańsku Francuzi. Ich lider David Bellego zapewnił Trójkolorowym miejsce na podium, zwyciężając w wyścigu numer 20, będącym jednocześnie Memoriałem Zbigniewa Podleckiego.