Kto awansuje do Wielkiego Finału European Team Speedway Championship?

Rok temu był triumf i wielka radość, dlatego teraz reprezentacja Polski ma zamiar znów powalczyć o wygraną w Drużynowych Mistrzostwach Europy. W tegorocznej edycji droga do złota jest trudniejsza, bo najpierw trzeba przejść 15 kwietnia przez Finał A, by tydzień później walczyć o medale w Wielkim Finale, zaplanowanym w niemieckim mieście Stralsund. Reprezentacja Polski w Gdańsku będzie faworytem, choć rywali ma godnych: Francję, Łotwę i Szwecję. Początek zawodów o 14.00. Bilety w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. 

Skład polskiej kadry jest gotowy do walki w mistrzostwach Starego Kontynentu. Trener Żużlowej Reprezentacji Polski na Finał A w Gdańsku powołał Szymona Woźniaka, Jakuba Miśkowiaka, Jarosława Hampela, Dominika Kuberę i Wiktora Przyjemskiego. Największe doświadczenie reprezentacyjne z tego grona ma Hampel, który aż sześciokrotnie triumfował w Drużynowym Pucharze Świata.

– W takich zawodach, kiedy możesz reprezentować swój kraj zawsze towarzyszy nam większa motywacja. Determinacji do tego, by osiągnąć najlepszy wynik nie brakuje. Każdy medal zdobyty dla reprezentacji Polski jest ważny, ale wyjątkowo wspominam rok 2013 . To był mój ostatni finał Drużynowego Pucharu Świata, byłem wtedy kapitanem. Walkę o złoto toczyliśmy do ostatniego biegu – wspomina Jarosław Hampel.

W tegorocznej edycji European Team Speedway Championship też nie będzie łatwo. Wystarczy spojrzeć na listę zawodników, których będziemy oglądać w Gdańsku.

Składy drużyn

SZWECJA
1. Fredrik Lindgren
2. Antonio Lindbäck
3. Jacob Thorssell
4. Oliver Berntzon
17. Philip Hellström-Bängs (U-21)
Menedżer: Morgan Andersson

ŁOTWA
5. Andzejs Lebedevs
6. Jevgenijs Kostigovs
7. Daniils Kolodinskis
8. Olegs Mihailovs
18. Francis Gusts (U-21)
Menedżer: Vladimirs Ribnikovs

POLSKA
9. Szymon Woźniak
10. Jakub Miśkowiak
11. Jarosław Hampel
12. Dominik Kubera
19. Wiktor Przyjemski (U-21)
Menedżer: Rafał Dobrucki

FRANCJA
13. David Bellego
14. Dimitri Berge
15. Mathieu Tresarrieu
16. Steven Goret
20. Mathias Tresarrieu (U-21)
Menedżer: Laurent Sambarrey

– Zawsze trzeba mieć szacunek do przeciwników i nie pozwalamy sobie na żadną nonszalancję. Zawodników mamy bardzo dobrych, można powiedzieć, że mieszankę doświadczenia z młodością. Liczę, że zawody w Gdańsku przebrniemy z dobrym skutkiem i będziemy mieli szansę walczyć o zwycięstwo w Stralsund. Mamy skład, który może dużo zdziałać – komentuje Rafał Dobrucki, trener Reprezentacji Polski.

Warto podkreślić, że ostatni wyścig gdańskich zawodów będzie jednocześnie Memoriałem Zbigniewa Podleckiego, legendarnego żużlowca Wybrzeża i reprezentacji Poski, patrona stadionu przy ul. Zawodników 1.

W tym samym czasie co w Gdańsku, w Pardubicach będzie odbywał się Finał B z udziałem reprezentacji Czech, Danii, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Awans do Wielkiego Finału (22 kwietnia w niemieckim mieście Stralsund) uzyskają zwycięzcy zawodów w Polsce i Czechach, a także jedna spośród drużyn, które zajmą miejsce drugie – ta z lepszym dorobkiem punktowym. Miejsce w decydującej rozgrywce o medale ma z urzędu zapewnione reprezentacja Niemiec.

Wciąż można kupować bilety na sobotnie ciekawie zapowiadające się zawody w Gdańsku. Sprzedaż internetowa prowadzona jest na stronach: bilety.speedwayevents.pl oraz ebilet.pl.

Ceny biletów na zawody w Gdańsku

VIP – 300 zł – w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów)

Trybuna Główna

Normalne – 60 zł

Ulgowe – 45 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Pozostałe Sektory

Normalne – 40 zł

Ulgowe – 30 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i  młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie – wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 13.00. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Translate »