Walka o medale po raz 50! Czas na Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych

Texom Mistrzostwa Polski Par Klubowych po długiej, bo aż 33-letniej przerwie, wracają do Rzeszowa na stadion przy ulicy Hetmańskiej 69. Ostatnie zawody tej rangi w Rzeszowie odbyły się w 1990 roku. Triumfowała wtedy Polonia Bydgoszcz. Kto sięgnie po złoto tym razem? Przekonamy się o tym już w najbliższą niedzielę. Pierwszy wyścig o 16.30. Bilety na tegoroczną edycję dostępne są na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Historia

Historia Mistrzostw Polski Par Klubowych sięga roku 1974. Pierwszą drużyną, która zdobyła złoto była Polonia Bydgoszcz i to właśnie ta ekipa zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej. Na swoim koncie ma 19 medali, w tym aż 11 najcenniejszych. O jedno złoto mniej ma Fogo Unia Leszno, która w niedzielę stanie przed szansą wyprzedzenia bydgoszczan w tabeli wszech czasów. Warunek jest jeden – Byki muszą wygrać. 

Klasyfikacja

Indywidualnie najwięcej medali, bo aż 17, ma Piotr Protasiewicz. Rekordzistą, jeśli chodzi o zwycięstwa, jest za to Tomasz Gollob. Mistrz świata z 2010 roku stawał na najwyższym podium MPPK aż 11 razy. Za to z grona zawodników, którzy wystąpią w niedzielnych zawodach, najwyżej w klasyfikacji medalowej jest Krzysztof Kasprzak. Wicemistrz świata z 2014 roku na podium stawał dziewięciokrotnie.  

Debiuty

Złota Mistrzostw Polski Par Klubowych będzie bronić drużyna Platinum Motoru Lublin. W barwach tej drużyny zadebiutują Bartosz Zmarzlik oraz Fredrik Lindgren. Warto zaznaczyć, że aktualny mistrz świata w Rzeszowie odbierał tytuł Indywidualnego Mistrza Polski w ubiegłym sezonie.

Przed dużą próbą stanie Oskar Fajfer. Zawodnik Ebut.pl Stali Gorzów po długiej przerwie wraca do ścigania w PGE Ekstralidze. Okazję do występu w nowym kewlarze będzie miał Chris Holder. Australijczyk w tegorocznych rozgrywkach będzie bronił barw Fogo Unii Leszno. Występ w Texom Mistrzostwach Polski Par Klubowych będzie także dużym testem dla Cellfast Wilków Krosno. Po raz pierwszy w sezonie będą mogli rywalizować z najlepszymi. W tej drużynie zobaczymy Krzysztofa Kasprzaka, Jasona Doyla i Mateusza Świdnickiego.

Atut domowego toru i miejscowej publiczności mają zawodnicy Texom Stali Rzeszów. Ta drużyna została mocno przebudowana w okresie transferowym i w trójce: Marcin Nowak, Jacob Thorssell, Rafał Karczmarz pokładane są duże nadzieje. Stal Rzeszów już sprawiła niespodziankę w Mistrzostwach Polski Par Klubowych w 2005 roku. W rozgrywanych we Wrocławiu zawodach para: Maciej Kuciapa i Dariusz Śledź zdobyła złoto – jedyne w historii klubu.

Lista startowa Texom MPPK:

Texom Stal Rzeszów
1. Marcin NOWAK
2. Jacob THORSSELL
15. Rafał KARCZMARZ

Ebut.pl Stal Gorzów
3. Martin VACULIK
4. Szymon WOŹNIAK
16. Oskar FAJFER

Platinum Motor Lublin
5. Bartosz ZMARZLIK
6. Dominik KUBERA
17. Fredrik LINDGREN

Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa
7. Leon MADSEN
8. Kacper WORYNA
18. Jakub MIŚKOWIAK

Fogo Unia Leszno
9. Chris HOLDER
10. Janusz KOŁODZIEJ
19. Bartosz SMEKTAŁA

For Nature Sollutions Apator Toruń
11. Patryk DUDEK
12. Robert LAMBERT
20. Paweł PRZEDPEŁSKI

Cellfast Wilki Krosno
13. Krzysztof KASPRZAK
14. Jason DOYLE
21. Mateusz ŚWIDNICKI

Bilety na tegoroczną edycję dostępne są online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. O 14.45 zapraszamy na piętnastominutową sesję autografów, w której wezmą udział Jason Doyle, Chris Holder, Robert Lambert, Jacob Thorssell i Fredrik Lindgren. Zawodnicy będą czekać na kibiców w specjalnie ustawionym namiocie, na placu od strony ulicy Hetmańskiej (przed bramami wejściowymi na trybunę zachodnią).

Ceny biletów

VIP
Normalny – 400 zł (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami alkoholowymi i niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce parkingowe, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej)
Ulgowy – 200 zł – dzieci i młodzież w wieku do 18 lat (w cenie wysokiej klasy catering – open bar z napojami niealkoholowymi, bufet ciepły i zimny, przekąski, desery, zestaw upominków, program zawodów, miejsce w sektorze VIP na tarasie nad parkiem maszyn lub siedzące na Trybunie Wschodniej)

Bilet Trybuna Główna (Trybuna Zachodnia – sektor na linii start-meta)
Normalny – 60 zł
Ulgowy – 40 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2004-2013), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

Bilet Trybuna Wschodnia
Normalny – 40 zł
Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2004-2013), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014  r. i młodszych)

Bilet Trybuna Zachodnia
Normalny – 40 zł –
Ulgowy – 30 zł (młodzież szkolna w wieku 10-19 lat (roczniki urodzenia 2004-2013), studenci do lat 26, emeryci i renciści – obowiązują legitymacje)
Dziecięcy – 15 zł (dla dzieci urodzonych w 2014 r. i młodszych)

***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 13.30, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 15. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

Translate »