Rozpoczął się proces akredytacyjny na Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela

Uwaga dziennikarze i fotoreporterzy! Informujemy o rozpoczęciu procesu akredytacyjnego na Reall Finał Turnieju o Złoty Kask – Memoriał Jerzego Szczakiela, który 10 kwietnia 2023 r. o godzinie 14.00 odbędzie się na torze w Opolu. Sponsorem tytularnym wydarzenia jest firma Reall. Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Speedwayevents.pl oraz OK Bedmet Kolejarz Opole. 

O zwycięstwo w Turnieju o Złoty Kask powalczą najlepsi polscy żużlowcy. Zostaną oni powołani przez Główną Komisję Sportu Żużlowego w porozumieniu z trenerem kadry – Rafałem Dobruckim. W ubiegłym roku zwycięstwo świętował Bartosz Zmarzlik zdobywając w Opolu komplet punktów. Drugie miejsce zajął Dominik Kubera, a na najniższym stopniu podium stanął Patryk Dudek.

Historia

Finał Turnieju o Złoty Kask to impreza z długą tradycją. Zawody rozgrywane są – w różnej formule – nieprzerwanie od 1961 roku. Na liście zwycięzców widnieją największe nazwiska polskiego speedwaya, między innymi Zenona Plecha, Edwarda Jancarza, Antoniego Woryny, Pawła Waloszka, Romana Jankowskiego czy Tomasza Golloba, do którego należy rekord w ilości zdobytych trofeów, po które sięgał aż siedmiokrotnie.

Nie ma za to wśród zwycięzców Jerzego Szczakiela, ale właśnie imieniem zmarłego przed trzema laty pierwszego polskiego mistrza świata, został nazwany od sezonu 2021 Finał Turnieju o Złoty Kask. Pierwsze, poświęcone pamięci żużlowca z Opola, zawody memoriałowe odbyły się w Zielonej Górze, następne już w rodzinnym mieście mistrza.

Rozpoczął się właśnie proces akredytacyjny dla dziennikarzy na te zawody, a wnioski akredytacyjne będą przyjmowane do 3 kwietnia włącznie. Przypominamy, że wnioski można składać wyłącznie za pośrednictwem systemu Accredito.

Bezpośredni link do procesu znajduje się TUTAJ

 

Translate »