Dla kogo medale mistrzostw Europy? Zapraszamy do Sanoka na weekend z ice speedwayem

Tylko godziny dzielą nas od rozpoczęcia rywalizacji w European Individual Ice Speedway Championship. W najbliższą sobotę o 14.00 do rywalizacji o miano najlepszego zawodnika Starego Kontynentu przystąpi 16 zawodników plus 2 rezerwowych z 9 krajów. Drugi z turniejów finałowych zaplanowano o tej samej porze w niedzielę. Walka o medale potrwa więc przez dwa dni, co oznacza w Sanoku weekend sportowych emocji na najwyższym poziomie. Tytułu będzie bronił Austriak Harald Simon. Na zawody zapraszają FIM Europe, Polski Związek Motorowy i Speedwayevents.pl. Bilety w sprzedaży online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniach imprezy będą też dostępne stacjonarnie.

Na liście startowej nie zabraknie Polaka. Będzie nim Michał Knapp, który na sanockim torze wystartuje z numerem 2. Nasz reprezentant w ostatnich latach swoich startów w stawce najlepszych zawodników Europu zajmował miejsca: trzynaste, dwunaste i jedenaste. Teraz liczy na kolejny progres.
– Nie jadę na te zawody tylko po to, by wziąć w nich udział, bo nie o to w tym sporcie chodzi. Stawka w tym roku będzie naprawdę mocno obsadzona, ale moim celem jest pierwsza dziesiątka – zapewnia reprezentant naszego kraju.

Na torze lodowym “Błonie” zobaczymy ponadto reprezentantów Szwecji, Czech, Niemiec, Finlandii, Holandii, Norwegii, Austrii i Włoch.

Lista startowa

1. Max Koivula (Finlandia)
2. Michał Knapp (Polska)
3. Benedikt Monn (Niemcy)
4. Luca Bauer (Włochy)
5. Lukas Hutla (Czechy)
6. Dennis Andersson (Szwecja)
7. Sebastian Reitsma (Holandia)
8. Jimmy Olsen (Szwecja)
9. Franz Zorn (Austria)
10. Jo Saetre (Norwegia)
11. Tomi Norola (Finlandia)
12. Jan Klatovsky (Czechy)
13. Niek Schaap (Holandia)
14. Jimmy Hornell (Szwecja)
15. Harald Simon (Austria)
16. Marc Geyer (Niemcy)

Rezerwowi

17. Andrej Divis (Czechy)
18. Markus Jell (Niemcy).

To nie pierwszy raz, kiedy Sanok gości pretendentów do tytułu Mistrza Europy. Pierwsza walka o medale odbyła się tutaj już w 2008 roku. Później Sanok gościł uczestników Drużynowych Mistrzostw Świata i kilku turniejów towarzyskich Sanok Cup. Dzięki temu to podkarpackie miasto śmiało można nazwać kolebką ice speedwaya w Polsce.

– Z organizacyjnego punktu widzenia cieszę się, że znów te zawody odbędą się w naszym kraju. Sanok i ice speedway do siebie pasują, czego dowodem był choćby ubiegłoroczny turniej – mówi Maciej Polny ze Speedwayevents.pl, promotora imprezy.

– Bardzo się cieszymy, że ten sport wrócił już na dobre do Sanoka i można powiedzieć, że się tu znów zadomowił. Od początku deklarowałem wsparcie dla tego projektu. Przygotujemy obiekt jak najlepiej pod organizacyjne wymogi, w końcu to impreza najwyższej rangi. Liczę, że zawody będą co najmniej tak samo ciekawe jak w poprzednim sezonie – mówi burmistrz Sanoka Tomasz Matuszewski.

Tor w Sanoku jest dobrze znany zawodnikom. W stawce są tacy, którzy świętowali na „Błoniach” swój największy sukces w karierze. Tak jest chociażby w przypadku utytułowanego Austriaka Franza Zorna.

– Najlepszym wspomnieniem z moich występów na europejskich torach, jakie przychodzi mi do głowy, to oczywiście rok 2008 i mistrzostwa Starego Kontynentu w Sanoku, kiedy przerwałem serię rosyjskich triumfów w tej imprezie – wspomina lubiany przez kibiców zawodnik.

Dwa dni rywalizacji

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Każdego dnia czeka nas 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa miejsca walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Suma punktów, wywalczona w dwóch turniejach wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

– Rywalizacja z pewnością będzie bardzo wyrównana. Rozłoży się na dwa dni ścigania i z pewnością czeka nas wiele zaskakujących rozstrzygnięć. O poziom sportowy się nie martwię. W Sanoku zawsze oglądaliśmy wspaniałe zawody i w tym roku z pewnością nie będzie inaczej – przekonuje Piotr Szymański, przewodniczący Komisji Wyścigów Torowych FIM Europe.

Trwa sprzedaż biletów online na te atrakcyjne zawody. Można je kupować online na stronie internetowej: bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl. W dniach imprezy będzie je można także kupić na miejscu stacjonarnie.

Cennik

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)
599 zł – normalny
349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna
99 zł – normalny
79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
79 zł – normalny
59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)
349 zł – normalny
199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:
59 zł – normalny
49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
49 zł – normalny
39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

***
Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo.

 ***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

 

 

Translate »