Poznaliśmy nominacje SVEMO. Olsen, Hornell i Soderstrom pojadą w Sanoku

Do grona zawodników, którzy powalczą w Indywidualnych Mistrzostwach Europy w żużlu na lodzie, dołączyło szwedzkie trio.  25 i 26 lutego 2023 roku na torze lodowym “Błonie” w Sanoku zaprezentują się Jimmy Olsen, Jimmy Hornell i Joakim Soderstrom.

Jimmy Olsen to zdecydowanie najmocniejszy zawodnik z tego grona. Jest kandydatem do walki o medale, będzie zresztą bronił tytułu drugiego wicemistrza Europy. W jego przypadku jedno jest pewne – apetyt rośnie w marę jedzenie. Ten niespełna 27-letni zawodnik zajął co prawda w pierwszej rundzie zeszłorocznych zmagań finałowych w Sanoku dopiero 10 lokatę, jednak późniejsza wygrana w Tomaszowie Mazowieckim pozwoliła mu cieszyć się z miejsca na podium w klasyfikacji generalnej. Rok 2023 rozpoczął bardzo dobrze, uzyskując awans do walki o tytuł najlepszego lodowego gladiatora globu. W eliminacjach w Örnsköldsvik zajął wysokie 5 miejsce.

Kolejnym zawodnikiem kraju Trzech Koron, który wystartuje w Indywidualnych Mistrzostwach Europy, będzie Jimmy Hornell. Pochodzi z małego miasteczka Örnsköldsvik, gdzie w tym roku odbyły się kwalifikacje do Indywidualnych Mistrzostw Świata. Hornell, mimo znajomości swojego domowego toru, nie zdołał się na nim zaprezentować, ponieważ w tych zawodach posiadał jedynie miejsce dla zawodnika rezerwowego.

Dostał on jednak ogromną szansę, by po raz kolejny zaprezentować swoje umiejętności podczas IME w Polsce. W zmaganiach o tytuł najlepszego zawodnika Starego Kontynentu miał możliwość powalczyć w 2021 roku w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie ostatecznie zajął 10 pozycję.

 

Ostatni z reprezentantów “Trzech Koron” – Joakim Soderstrom to zdecydowanie najbardziej doświadczony szwedzki zawodnik, który uzupełnia stawkę finalistów. Ten 53-latek miał okazję zaprezentować się podczas czwartej rundy Indywidualnych Mistrzostw Świata w 2022 roku. Odbyła się ona w holenderskim Heerenveen, gdzie wskoczył do składu z pozycji czwartego kwalifikowanego rezerwowego. Ostatecznie zdobył 5 punktów, co pokazuje, że potrafi powalczyć nawet w stawce najlepszych zawodników na świecie. Jedno jest pewne, ma w sobie tyle ambicji i doświadczenia, że poradzi sobie z pewnością także w gronie finalistów Mistrzostw Europy.

Przypominamy, że bilety na European Individual Ice Speedway Championship dostępne są w serwisie ebilet.pl oraz na stronie bilety.speedwayevents.pl/

 

Cennik

Pakiety dwudniowe

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)
599 zł – normalny
349 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna
99 zł – normalny
79 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
79 zł – normalny
59 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Bilety na jeden dzień (sobota lub niedziela)

VIP (w cenie: miejsce parkingowe, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, miejsce z najlepszą widocznością na trybunie, program zawodów)
349 zł – normalny
199 zł – ulgowy – osoby do 18 roku życia

Trybuna:
59 zł – normalny
49 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)

Korona Stadionu:
49 zł – normalny
39 zł – ulgowy (dzieci i młodzież od 7 do 18 roku życia; emeryci i renciści)  

 ***

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także na stoiskach stacjonarnych wokół obiektu. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).

***

Bilety dla osób niepełnosprawnych: Organizatorzy przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek dla kibiców niepełnosprawnych. Chętne osoby prosimy o zgłoszenia – do 19 lutego – pod adresem mailowym: events@speedwayevents.pl, wpisując w temacie wiadomości „Bilet Ice Speedway”. Warunkiem otrzymania bezpłatnej wejściówki będzie wysłanie kopii dokumentu, świadczącego o znacznym stopniu niepełnosprawności. Bezpłatny wstęp należy się zarówno osobie niepełnosprawnej jak i jej opiekunowi. Uwaga – ilość miejsc jest ograniczona!

Translate »