JO SAETRE REPREZENTANTEM NORWEGII W SANOKU

Poznaliśmy nazwisko kolejnego uczestnika European Individual Ice Speedway Championship. Tym razem karty odkryli Norwegowie. 25 i 26 lutego w Sanoku zaprezentuje się Jo Saetre nominowany przez NMF ( Norges Motorsportforbund).

Saetre to zawodnik, który brał już udział w zmaganiach o tytuł najlepszego zawodnika Starego Kontynentu. W zeszłorocznej klasyfikacji generalnej zajął 13 pozycję. Najpierw pokazał się z pozycji rezerwowego w dwóch wyścigach podczas pierwszego finału w Sanoku, zdobywając jeden punkt. Taki sam skromny dorobek zanotował dzień później w towarzyskim turnieju o Puchar Burmistrza.

W Tomaszowie Mazowieckim, podczas drugiego finału European Individual Ice Speedway Championship, startował już od początku zawodów. Spisywał się przyzwoicie. Wywalczył sześć “oczek” i zajął w drugim turnieju dziesiąte miejsce.

40-letni Norweg spróbował także sił w tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Świata. Podczas rundy kwalifikacyjnej w Örnsköldsvik nie poszło mu jednak najlepiej. Z 3 punktami zajął trzynastą pozycję i nie uzyskał awansu do finału w Inzell. W Sanoku chce na pewno pokazać, że potrafi jeździć. Celem Saetre będzie miejsce w pierwszej dziesiątce.

Przypomnijmy, że wcześniej swoich zawodników zgłosiły federacje Austrii (Harald Simon, Franz Zorn) oraz Holandii (Niek Schaap, Sebastian Reitsma). Zawody na torze “Błonie” zaplanowano 25 i 26 lutego (zarówno w sobotę jak i niedzielę o 14.00). Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.