JAN KLATOVSKY I LUKAS HUTLA W KADRZE CZECH NA INDYWIDUALNE MISTRZOSTW EUROPY W SANOKU

Przedstawiamy kolejnych uczestników European Individual Ice Speedway Championship, które 25 i 26 lutego odbędą się w Sanoku. Na torze lodowym “Błonie” zaprezentuje się dwóch zawodników nominowanych przez Czeską Federację Motocyklową (ACCR) – Lukas Hutla i Jan Klatovsky.

Liderem zespołu naszych południowych sąsiadów powinien być Hutla. Ten 33-letni zawodnik w zeszłym roku otarł się o podium Indywidualnych Mistrzostw Europy, ostatecznie zajmując tak nielubiane przez sportowców czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 20 wywalczonych punktów złożyło się osiem wywalczonych w Sanoku i aż dwanaście w Tomaszowie Mazowieckim. Do brązowego medalu Hutli zabrakło zaledwie jednego “oczka”.

W tym sezonie może już być inaczej, bo Czech zasygnalizował wysoką formę. Zaczął z przytupem, zajmując drugie miejsce podczas eliminacji do Indywidualnych Mistrzostw Świata w Örnsköldsvik, co oznacza, że powalczy zarówno o tytuł Mistrza Starego Kontynentu, jak i w zmaganiach o tytuł najlepszego zawodnika globu podczas marcowych zawodów w Inzell. Lukas wyrasta na jednego z najpoważniejszych pretendentów do wywalczenia medalu w Sanoku. Może nawet złotego.

Drugim zawodnikiem, który pojedzie z flagą Czech na plastronie będzie Jan Klatovsky. To zawodnik wywodzący się z rodziny ściśle związanej z żużlem na lodzie. Ojciec Jana – Antonin senior – to legenda czeskiego ice speedwaya, a jeszcze więcej sukcesów odnosił starszy brat Antonin junior.

Jan też ma na swoim koncie sporo osiągnięć. W Polsce jeździł raz, gdy miał okazję testować tor w Tomaszowie Mazowieckim w 2020 roku przed premierową edycją IME. Wtedy też dostał nominację do walki o tytuł. Niestety w pierwotnym terminie zawody zostały odwołane ze względu na pandemię, wywołaną koronawirusem SARS-Cov-2. Gdy odbywała się powtórka, próżno było szukać jego nazwiska na liście startowej. Przerwał na dobre swoją karierę i wydawało się, że już nigdy nie wróci na tor. A jednak stało się inaczej. W tym roku, ku zaskoczeniu wystartował w lidze szwedzkiej! Czeska federacja uznała, że Jan spróbuje swoich sił także w lutym na torze w Sanoku!

Przypomnijmy, że wcześniej swoich zawodników zgłosiły federacje Austrii (Harald Simon, Franz Zorn), Holandii (Niek Schaap, Sebastian Reitsma) oraz Norwegii (Jo Saetre). Zawody na torze “Błonie” zaplanowano 25 i 26 lutego (zarówno w sobotę jak i niedzielę o 14.00). Wejściówki są do nabycia online na stronie bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl.

Translate »