HOLENDRZY STAWIAJĄ NA MŁODZIEŻ. SCHAAP I REITSMA JUNIOR Z NOMINACJAMI

Poznaliśmy kolejnych uczestników European Individual Ice Speedway Championship, którzy 25 i 26 lutego zaprezentują się na sanockim Torze Lodowym “Błonie”. Holenderska Federacja Motorowa (KNMV) zdecydowała, że tak jak w zeszłym roku, jedno z należnych jej miejsc w stawce zawodników zajmie Niek Schaap, natomiast pierwszą szansę zaprezentowania się w Polsce dostanie Sebastian Reitsma. “Pomarańczowi” stawiają więc na młodzież.

Niek Schaap urodził się w 2002 roku. Jazdę na motocyklach rozpoczął mając zaledwie 3 lata. Wtedy spróbował swoich sił na maszynie crossowej. Jako 15-latek po raz pierwszy usiadł na motocykl wyposażony w opony z kolcami. Latem natomiast próbuje uprawiać również tradycyjną odmianę żużla.

W 2021 roku debiutował w kontynentalnym czempionacie w ice speedwayu. Był ósmy na torze w Arenie Lodowej z dorobkiem 7 punktów. W zeszłym roku poszło mu już gorzej, zarówno w Tomaszowie Mazowieckim, jak i Sanoku. W klasyfikacji generalnej zajął odległe 18 miejsce.

Drugie miejsce przeznaczone dla reprezentantów Holandii zajmie ambitny Sebastian Reitsma. Podobnie jak Jasper Iwema, który w poprzednich latach reprezentował kraj tulipanów, w jego żyłach płynie część polskiej krwi. Mama tego 16-latka jest Polką z pochodzenia.

Zdjęcie: Baansportfansite.nl

Zainteresowanie żużlem na lodzie Sebastian przejął jednak od taty, który od wielu lat trenuje tę dyscyplinę sportu i nie ukrywa, że pokłada dużą nadzieję w synu. Ten młody zawodnik po raz pierwszy na torze lodowym zaprezentował swoje umiejętności rok temu. Minionej soboty, podobnie jak Schaap, bez powodzenia startował w rundzie kwalifikacyjnej Indywidualnych Mistrzostw Świata. Liczy jednak na to, że w europejskim czempionacie pójdzie mu znacznie lepiej.

Przypominamy, że bilety dostępne są w systemie online na stronach: bilety.speedway events.pl i ebilet.pl

Translate »