Doświadczenie atutem reprezentacji Austrii

Austriacka federacja motocyklowa (AMF) otrzymała na Indywidualne Mistrzostwa Europy w ice speedwayu miejsca dla dwóch zawodników. Pierwsza nominacja powędrowała do obrońcy tytułu – 55-letniego Haralda Simona. Druga dla  lubianego w Polsce 52-letniego Franza Zorna, który właśnie w Sanoku wywalczył złoto w 2008 roku. Reprezentacja Austrii to zdecydowanie najbardziej doświadczona ekipa, spośród tych, które zjawią się na torze Błonie w ostatni weekend lutego.

Harald Simon to obecnie panujący Indywidualny Mistrz Europy, który w Sanoku będzie miał okazję powtórzyć swój największy w dotychczasowej karierze sukces. Ten 55-latek bardzo dobrze i równo jeździł w obu zawodach finałowych, zbierając na koniec zasłużony laur. W ubiegłym roku nieźle prezentował się również w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. Jednak sprawa związana z brakiem otrzymania wizy na rundy odbywające się w Rosji, przekreśliła jego szanse na podium.

Jak sam mawia – niemożliwe nie istnieje – i to właśnie reprezentant Austrii będzie chciał udowodnić w Sanoku! Z pewnością będzie należał do największych faworytów tegorocznych zmagań europejskich specjalistów od ice speedwaya.

Drugi z reprezentantów Austrii – Franky Zorn jest jednym z najbardziej znanych zawodników na świecie. Również w Polsce, gdyż to właśnie on, w roku 2008 w Sanoku, wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. W zeszłorocznych zmaganiach w walce o tytuł najlepszego zawodnika na Starym Kontynencie, podczas pierwszej rudny w Sanoku, musiał wycofać się po trzech rozegranych wyścigach z powodu kontuzji. Z tej przyczyny wystąpił w drugiej rundzie w Tomaszowie Mazowieckim, co dało mu ostatecznie 14 pozycję. Mimo tego, że w tym roku również nie omijają go urazy, będziemy mogli zobaczyć go na torze w Sanoku. Z pewnością przyjedzie pełen motywacji do tego, by stanąć na podium.

European Individual Ice Speedway Championship odbędą się 25 i 26 lutego na torze “Błonie” w Sanoku. Bilety na zawody, w których wezmą udział reprezentanci dziesięciu europejskich państw, dostępne są w serwisie ebilet.pl oraz na stronie bilety.speedwayevents.pl/

 

Translate »