Rozpoczął się proces akredytacyjny na European Indyvidual Ice Speedway Cahmpionship – Sanok 25-26.02.2023

Uwaga dziennikarze i fotoreporterzy! Informujemy o uruchomieniu procesu akredytacyjnego na European Individual Ice Speedway Championship – Sanok 2023. Przypominamy, że proces akredytacyjny odbywa się za pośrednictwem systemu Accredito.

Wnioski o akredytacje można składać do 19 lutego włącznie. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zalogowanie się na swoje konta (lub założenie ich) w tym serwisie oraz subskrypcję konta Speedwayevents.pl – bit.ly/3Mw4mKr

Wszystkie wnioski napływające po upływie tego terminu nie będą rozpatrywane. Prosimy zapoznać się z Regulaminem przyznawania akredytacji również dostępnym na stronie iseuro.com

Decyzja o przyznaniu akredytacji zostanie wysłana na adres e-mail osoby/redakcji/portalu, która ubiega się o przyznanie akredytacji dnia 20.02.2023  roku.

Bezpośredni link do wniosku – https://bit.ly/3QxH3n5

Ice Speedway wrócił przed rokiem do Sanoka z przytupem. Po ośmiu latach przerwy znów ścigano się na torze „Błonie”, gdzie odbył się pierwszy z dwóch turniejów finałowych Indywidualnych Mistrzostw Europy, a także rywalizowano o Puchar Burmistrza Sanoka. W tym sezonie odbędzie się już tylko walka o medale. I to w klasycznym wydaniu dwudniowym, a o ostatecznej kolejności zdecyduje łączna suma punktów, wywalczona w obu turniejach. Mistrzowskiego tytułu bronił będzie Austriak Harald Simon, który przed rokiem wyprzedził w klasyfikacji generalnej Lucę Bauera (Włochy) i Jimmiego Olsena (Szwecja).

W Sanoku walka o medale Indywidualnych Mistrzostw Europy miała już miejsce także w sezonie 2008, później odbyły się też Drużynowe Mistrzostwa Świata i kilka turniejów towarzyskich Sanok Cup. Dzięki temu to podkarpackie miasto śmiało można nazwać kolebką ice speedwaya w naszym kraju.

European Individual Ice Speedway Championship odbędą się w Polsce już po raz czwarty z rzędu. Nasz kraj tradycyjnie będzie reprezentował Michał Knapp, który z roku na rok pnie się w górę, jeśli chodzi o europejską hierarchię. W 2020 roku był trzynasty, rok później dwunasty, a ostatnio jedenasty w klasyfikacji generalnej.

Formuła rywalizacji pozostaje niezmieniona. Przewiduje 20 wyścigów w fazie zasadniczej, po której dwóch najskuteczniejszych zawodników znajdzie od razu miejsce w biegu finałowym. O pozostałe dwa walka toczyć się będzie w barażu, do którego staną żużlowcy z miejsc 3-6 po fazie zasadniczej. Suma punktów, wywalczona w dwóch turniejach, wyłoni ostateczną klasyfikację, a tym samym tegorocznych medalistów.

Kibicom przypominamy, że wejściówki na imprezę można kupować online pod adresem: http://bilety.speedwayevents.pl oraz w serwisie ebilet.pl

Translate »