Czas na Krosno! W poniedziałek Finał 2 cyklu Canal+ Online IMP na żużlu

15 sierpnia o godzinie 19 rozpocznie się w Krośnie drugi z trzech turniejów finałowych Canal+ Online Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Imprezę obejrzy na stadionie komplet widzów. Liderem klasyfikacji generalnej jest Bartosz Zmarzlik.

Zawodnik Moje Bermudy Stali Gorzów wygrał pierwszy z turniejów finałowych na stadionie w Grudziądzu. Wywalczył 18 punktów i o cztery wyprzedza Jarosława Hampela, a o pięć Dominika Kuberę (obaj Motor Lublin).

Teraz rywalizacja przenosi się do Krosna, na najdłuższy tor – mierzący aż 396 metrów – tor w naszym kraju. W stawce finalistów mamy jedną zmianę. Kontuzjowanego Krzysztofa Kasprzaka (Zooleszcz GM Grudziądz) zastąpi nominalny pierwszy rezerwowy Mateusz Cierniak (Motor Lublin). Z dziką kartą wystartuje Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno), któremu podczas sobotniej konferencji prasowej przekazano symboliczny plastron z numerem 16.

– To dla mnie ważny start, bo choć nie udało mi się niestety awansować bezpośrednio do finałowej stawki, to jednak cieszę się bardzo, że otrzymałem dziką kartę. Postaram się wykorzystać znajomość naszego długiego i szerokiego toru, który do najłatwiejszych nie należy. Trzeba tu sporo pokombinować, by umieć wyprzedzić rywali. Postaram się powalczyć z krajową czołówką – powiedział Szczepaniak.

– W Krośnie ostatnimi dniami trochę padało, lecz klub razem z promotorem dbają o to, żeby z torem było wszystko w porządku i panują nad sytuacją. Nawierzchnia zostanie należycie przygotowany do zawodów, które będą z pewnością ciekawe i nie zabraknie w nich interesujących wyścigów – powiedział Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

– Pierwszy raz impreza tej rangi zawita do Krosna i wypada mi tylko przyklasnąć tej decyzji GKSŻ. Bardzo dobrze się stało, że kibice z ośrodka, gdzie jest tak ogromne zainteresowanie żużlem, będą mogli obejrzeć bezpośrednio w akcji najlepszych polskich zawodników. Pierwszy turniej w Grudziądzu był bardzo interesujący, liczę, że w Krośnie – przy rekordowej frekwencji – będzie podobnie – dodał europoseł Ryszard Czarnecki, honorowy patron cyklu Canal+ Online IMP.

Zawody obejrzy komplet czyli 4500 widzów. W tej chwili więcej kibiców obiekt w Krośnie nie pomieści. Zakończyła się już internetowa sprzedaż wejściówek, śladowa ilość biletów na trybunę znajdującą się na drugim wirażu trafi do stadionowej kasy w dniu zawodów. Będzie ona czynna od 16.30, pół godziny później zostaną otwarte bramy obiektu. Od 17.15 do 17.30 przewidziano sesję autografów z udziałem 5 uczestników poniedziałkowych zawodów – Pawła Przedpełskiego, Dominika Kubery, Jakuba Jamroga, Tobiasza Musielaka oraz Bartosza Zmarzlika.

– W moim odczuciu jest to najbardziej prestiżowa impreza żużlowa w historii Krosna. Lista startowa to niemal same gwiazdy, a my liczymy na naszych dwóch zawodników. Te zawody to duże wyzwanie organizacyjne, bo przypomnę, że trwa budowa nowej trybuny na pierwszym wirażu. Jestem jednak przekonany, że wszystko się dobrze potoczy i będziemy świadkami wielkiego widowiska. Sam jestem ciekaw końcowego wyniku sportowego, bo przecież większość zawodników nie miała zbyt często u nas okazji startować – przyznał Grzegorz Leśniak, prezes Cellfast Wilków Krosno.

Atrakcje dla fanów speedwaya zorganizuje też jeden ze sponsorów turnieju – firma Nice oraz jej wieloletni partner handlowy – Bramex. Na placu za trybuną odkrytą funkcjonować będzie miasteczko kibica. Stanie tam m.in. samochód pokazowy, na którym zaprezentowane zostaną różne rozwiązania z zakresu automatyki domowej, bram garażowych oraz systemów inteligentnego domu FIBARO, dostępne będą stoły do piłkarzyków oraz strefa chill-out. Gościem specjalnym strefy będzie Patryk Dudek, który odpowie na kilka pytań i będzie rozdawał autografy.

– Przykład Opola i tegorocznego Finału Turnieju o Złoty Kask, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem, pokazał, że jest sens robić imprezy wysokiej rangi w mniejszych ośrodkach. W Krośnie sprzedaliśmy praktycznie wszystkie dostępne bilety, co najlepiej świadczy o skali zainteresowania tą imprezą. Jestem przekonany, że obejrzymy w poniedziałek turniej, który zapadnie miejscowym fanom na długo w pamięci.

Lista startowa Finału 2 Canal+ Online IMP w Krośnie i numery uczestników na plastronach

1. Grzegorz Zengota – 29
2. Jarosław Hampel – 33
3. Tobiasz Musielak – 100
4. Dominik Kubera – 415
5. Patryk Dudek – 692
6. Maciej Janowski – 71
7. Bartosz Smektała – 115
8. Janusz Kołodziej – 333
9. Bartosz Zmarzlik – 95
10. Mateusz Szczepaniak (dzika karta) – 16
11. Jakub Miśkowiak – 515
12. Kacper Woryna – 223
13. Jakub Jamróg – 31
14. Przemysław Pawlicki – 59
15. Mateusz Cierniak – 842
16. Paweł Przedpełski – 323

Rezerwowi
R1 Krzysztof Buczkowski – 277
R2 Rafał Karczmarz – 99

Klasyfikacja generalna

1. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) – 18 pkt
2. Jarosław Hampel (Motor Lublin) – 14
3. Dominik Kubera (Motor Lublin) – 13
4. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) – 11
5. Patryk Dudek (for Nature Sollutions Apator Toruń) – 9
6. Krzysztof Kasprzak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 8
7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) – 8
8. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 8
9. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) – 6
10. Paweł Przedpełski (for Nature Sollutions Apator Toruń) – 6
11. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) – 6
12. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 5
13. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) – 5
14. Norbert Krakowiak (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 5
15. Przemysław Pawlicki (Zooleszcz GKM Grudziądz) – 3
16. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) – 2
17. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) – 0

Translate »