Nowa data Mistrzostw Polski Par Klubowych. Walka o medale 5 sierpnia w Gdańsku

Polski Związek Motorowy ustalił nową datę Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu. Trwająca nieprzerwanie od 1974 roku rywalizacja o medale w tej formule odbędzie się w środę, 5 sierpnia 2020 r. o godzinie 18.45, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Wystąpi siedem krajowych duetów. Tytułu broni Fogo Unia Leszno. 

Oprócz aktualnych mistrzów kraju na gdańskim torze wystąpią pary Betard Sparty Wrocław, Eltrox Włókniarza Częstochowa, RM Solar Falubazu Zielona Góra, Cash Broker Stali Gorzów, PGG ROW Rybnik oraz Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Kibiców czeka 21 wyścigów plus ewentualne biegi dodatkowe.

 Liczę. że emocji będzie nie mniej niż przed rokiem w Bydgoszczy. Zwłaszcza, że obsada jest bardzo mocna i wystąpi wielu zawodników z czołówki krajowej – mówi Piotr Szymański, przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego.

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Par Klubowych pierwotnie miały odbyć się 20 lipca. Musiały jednak zostać przełożone z powodu konieczności wprowadzenia procedur kryzysowych po wykryciu przypadku zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 osoby ze środowiska żużlowego. Dziś jednak wszystko jest w porządku i nie ma przeszkód, by zawody odbyły się w nowym terminie.

– Po raz czwarty pod szyldem naszej marki odbywa się finał Mistrzostw Polski Par Klubowych. Po dwóch edycjach w Ostrowie Wielkopolskim oraz zeszłorocznej w Bydgoszczy przenosimy się do Gdańska. Staramy się razem z PZM podtrzymywać wielkie tradycje tej imprezy i liczymy, że na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego będzie na co popatrzeć – zaznacza Maciej Polny, prezes firmy KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl.

Główna Komisja Sportu Żużlowego ustaliła już numery startowe:

1,2,15 – RM Solar Falubaz Zielona Góra

3,4,14 – PGG ROW Rybnik

5,6,15 – Betard Sparta Wrocław

7,8,16 – Eltrox Włókniarz Częstochowa

9,10,17 – Fogo Unia Leszno

11,12,18 – Zdunek Wybrzeże Gdańsk

13,14,19 – Cash Broker Stal Gorzów

Bilety na to atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie są już do nabycia na stronie bilety.speedwayevents.pl i są dostępne jedynie online. Wejściówki, kupione na pierwotny termin zawodów zachowują ważność. Istnieje jednak także możliwość ich zwrotu. W tym celu prosimy o kontakt mailowy pod adresem: zwroty@speedwayevents.pl.

W trakcie zawodów obowiązuje limitowana liczba miejsc – zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów – oraz wytyczne sanitarne dotyczące strefy trybun dla zawodów z udziałem publiczności zgodnie z załącznikiem nr 1 do Regulaminu Sanitarnego PZM. Posiadacz biletu zobowiązany jest m.in. posiadać maseczkę ochronną i zdezynfekować ręce przy wejściu na stadion.

Cennik przedstawia się następująco:

Bilet dziecięcy korona stadionu – 5 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)

Bilet dziecięcy trybuna główna – 10 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 lat)

Bilet ulgowy korona stadionu – 15 zł (dla dzieci i młodzieży w wieku 8-18 lat oraz emerytów i rencistów)

Bilet normalny korona stadionu – 30 zł

Bilet Trybuna Głowna – 50 zł

Patronat honorowy nad imprezą objął europoseł Ryszard Czarnecki.