Rosną szanse na start e-Winner 1. Ligi i 2. LŻ

Po poniedziałkowych konsultacjach z klubami e-Winner 1. Ligi Żużlowej oraz 2. Ligi Żużlowej przewodniczący GKSŻ Piotr Szymański poinformował na łamach polskizuzel.pl o rosnących szansach na start sezonu w tych klasach rozgrywkowych.

e-Winner 1. Liga oraz 2. Liga Żużlowa mają wrócić już latem

– Jeśli wszystko pójdzie dobrze i kluby potwierdzą nam wtedy chęć jazdy, to start eWinner 1. Ligi może mieć miejsce w połowie lipca. Druga liga mogłaby ruszyć na początku sierpnia. W najniższej klasie rozgrywkowej działacze także są mocno zainteresowani jazdą – podkreśla Szymański.

Oczywiście, po drodze konieczne będzie jeszcze zgłoszenie wszystkich terminów i procedur do ministerstwa. Najpierw kluby muszą jednak poczynić ostateczne ustalenia ze swoimi zawodnikami.

– Przez najbliższy tydzień odbędą się rozmowy o kwestiach kontraktowych. Musimy zobaczyć, czy żużlowcy zgodzą się na zaproponowane stawki – dodaje przewodniczący GKSŻ. – Niczego nie należy przesądzać, oficjalnych decyzji jeszcze nie ma, ale na ten moment można powiedzieć, że szanse na start sezonu rosną. Mądrzejsi będziemy za tydzień – zakończył Szymański.