W kwietniu nie będzie zawodów żużlowych!

To już pewne! Żużla nie będzie także w kwietniu. Zarówno mecze PGE Ekstraligi, jak i 1 i 2 ligi oraz wszystkie pozostałe imprezy nie odbędą się w pierwotnie ustalonych terminach na ten miesiąc. Wszystko to za sprawą zagrożenia epidemią koronawirusa SARS-Cov-2.

W oparciu o wniosek GKSŻ, Prezydium ZG PZM zdecydowało, że zaplanowane na kwiecień 2020 r. rozgrywki I i II ligi żużlowej oraz inne zawody żużlowe z kalendarza PZM zostają odwołane. Podobny komunikat wydała PGE Ekstraliga, w którym komunikuje, iż zaplanowane na kwiecień 2020 roku rundy rozgrywek o Drużynowe Mistrzostwo Polski zostają odwołane.

 

Zarówno w przypadku PGE Ekstraligi jak i Polskiego Związku Motorowego, nowe terminy ich rozegrania zostaną podane w oddzielnych komunikatach.

Główna Komisja Sportu Żużlowego poinformowała również o zmianie terminu planowanych na dzień 16 maja 2020 r. Indywidualnych Mistrzostw Świata na żużlu – PZM Warsaw Speedway Grand Prix of Poland na stadionie PGE Narodowy. Nowy termin, ustalony z operatorem stadionu oraz Międzynarodową Federacją Motocyklową (FIM), to 8 sierpnia 2020 r (sobota).