Zmiana w składzie Północy na mecz z Południem w Gdańsku

Nastąpiła zmiana w składzie drużyny Północy na mecz z Południem, który oficjalnie otworzy sezon żużlowy w naszym kraju. Ta impreza już w niedzielę, 29 marca 2020 r. o godzinie 16.45, na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku. Zapraszają Polski Związek Motorowy oraz Speedwayevents.pl.

W związku z wczorajszym powołaniem Jacka Holdera i Chrisa Holdera do reprezentacji Australii na mecz z Polską, który odbędzie się tego samego dnia w Toruniu, musi nastąpić korekta w zestawieniu ekipy Północy. Występ w drużynie narodowej ma dla zawodników rangę pierwszeństwa.

W tej sytuacji w miejsce Jacka Holdera do Gdańska przyjedzie jego kolega z drużyny Adrian Miedziński. Ten doświadczony zawodnik wrócił przed obecnym sezonem do swojego macierzystego klubu z Torunia, po dwóch sezonach spędzonych na torach PGE Ekstraligi w barwach Włókniarza Częstochowa. Obecnie przebywa z zespołem Apatora na zgrupowaniu w Krynicy-Zdroju, gdzie wybrano go kapitanem drużyny.

Rolę zawodnika oczekującego w ekipie Północy przejmie z kolei od Chrisa Holdera rosyjski żużlowiec Andriej Kudriaszow z łotewskiego klubu Lokomotiv Daugavpils.

Zespół Północy, który poprowadzi Mirosław Berliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), wystąpi więc w następującym składzie:
9. Wiktor Kułakow (eWinner Apator Toruń)
10. Adrian Miedziński (eWinner Apator Toruń)
11. Kamil Brzozowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
12. Matic Ivacić (Abramczyk Polonia Bydgoszcz)
13. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
14. Oleg Michaiłow (Lokomotiv Daugavpils)
15. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Zawodnicy oczekujący: Andrjej Kudriaszow (Lokomotiv Daugavpils), Kacper Gomólski (Zdunek Wybrzeże Gdańsk), Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)

Naprzeciw stanie ekipa Południa pod wodzą Mariusza Staszewskiego (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski). Skład jego drużyny będzie następujący:

1. Nicolai Klindt (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
2. Daniel Jeleniewski (Orzeł Łódź)
3. Peter Ljung (Unia Tarnów)
4. Tomasz Gapiński (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)
5. Timo Lahti (Car Gwarant Start Gniezno)
6. Damian Stalkowski (Car Gwarant Start Gniezno)
7. Mateusz Cierniak (Unia Tarnów)

Zawodnicy oczekujący: Norbert Kościuch (Orzeł Łódź), Hans Andersen (Orzeł Łódź), Sebastian Szostak (Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski)

W 2019 roku na stadionie w Łodzi, w pierwszym takim meczu po 21-letniej przerwie, triumf odniósł zespół Południa, który pokonał Północ 48:42. Kto w tym roku będzie górą? Najlepiej przekonać się o tym samemu, wybierając się 29 marca na stadion w Gdańsku. Trwa już sprzedaż biletów online na to atrakcyjnie zapowiadające się spotkanie. Można je kupować za pośrednictwem strony internetowej: http://bilety.speedwayevents.pl.

Cennik

Bilet Trybuna Główna – 35 zł

Bilet Korona Stadionu – 15 zł

Bilet Dziecięcy – 1 zł (dla dzieci od 0 do 6 lat)

Pakiet VIP&Hospitality – 250 zł (miejsce na trybunie VIP w Bramie Maratońskiej, program zawodów, wysokiej klasy catering, zestaw upominków, możliwość wejścia do parku maszyn przed i po turnieju, miejsce parkingowe).

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął europoseł Ryszard Czarnecki, promotor wielu imprez żużlowych.