Przedstawiamy uczestników Pucharu Nice 1. LŻ. Silne duety z Tarnowa i Gdańska

Zaczynamy przedstawianie uczestników turnieju o Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej, który odbędzie się 21 września o godzinie 14.00 na stadionie im. płk Franciszka Hynka w Gnieźnie. Na początek silne duety z Tarnowa (Wiktor Kułakow – Peter Ljung) oraz Gdańska (Krystian Pieszczek – Jacob Thorssell). Na zawody zapraszają Polski Związek Motorowy, Start Gniezno oraz Speedwayevents.pl.

Takiej pary jak Kułakow i Ljung mogli w minionym sezonie pozazdrościć Unii Tarnów wszyscy. 24-letni Rosjanin, po niezbyt udanych startach w 2018 roku, teraz wystrzelił z formą, będąc najlepszym zawodnikiem całych rozgrywek! Wygrał aż 41 z 73 przejechanych wyścigów, będąc absolutnym dominatorem torów Nice 1. LŻ. Niedawno wywalczył brązowy medal w indywidualnych mistrzostwach Rosji, udowadniając, że wciąż utrzymuje wysoką dyspozycję. Z pewnością w Gnieźnie będzie należał do głównych faworytów turnieju.

foto. JAREK PABIJAN

Podobnie będzie w przypadku doświadczonego Petera Ljunga. Blisko 37-letni Szwed od dawna startuje na polskich torach, zazwyczaj będąc silnym punktem swoich zespołów. Nie inaczej było w minionym sezonie w Tarnowie. Razem z Kułakowem “ciągnęli” zespół “Jaskółek”, dowożąc Unię do fazy play off. Ljung uplasował się, po rundzie zasadniczej, tuż za plecami swojego klubowego kolegi w klasyfikacji średnich biegopunktowych. Ten zdobywca Drużynowego Pucharu Świata z 2003 roku, a także były uczestnik cyklu Grand Prix, z pewnością w Gnieźnie będzie liczyć się w walce o końcowy triumf.

foto. JAREK PABIJAN

Chrapkę na sukces ma także Jacob Thorssell. Zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk był ósmy w klasyfikacji biegopunktowej Nice 1. LŻ, ale trzeba przypomnieć, że stracił początek sezonu przez kontuzję (tuż przed startem rozgrywek złamał rękę podczas jazdy na motocyklu crossowym). Z czasem rozkręcił się, zdobywając także tytuł Indywidualnego Mistrza Szwecji. To jego największy sukces w karierze, choć notował wcześniej medale mistrzostw świata w kategorii juniorskiej czy sporadyczne starty w zawodach Speedway Grand Prix.

FOT. JAREK PABIJAN

Silnym punktem zawodzącego w tym sezonie zespołu z Gdańska był także Krystian Pieszczek, który przecież w swojej karierze zbierał już znaczące laury jak choćby Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwo Ekstraligi, Drużynowy Puchar Świata czy srebro w IMŚ Juniorów.

Przed sezonem 2019 wrócił do macierzystego klubu, by odbudować formę, co się udało. Na pewno więcej mógł sobie obiecywać po wyniku drużyny, ale indywidualnie raczej nie zawodził. Awansował do finału Indywidualnych Mistrzostw Polski, gdzie zajął 10. pozycję, pojedzie także w finale Złotego Kasku.  Na liście klasyfikacyjnej Nice 1. LŻ również jest dziesiąty. Ale na torze Startu będzie celował co najmniej w miejsce na podium.

FOT. JAREK PABIJAN

Bilety na Puchar Nice 1. Ligi Żużlowej zakupić można na stronie internetowej – http://bilety.startgniezno.com oraz stacjonarnie w siedzibie klubu Start Gniezno przy ul. Wrzesińskiej 27/29. W dniu zawodów wejściówki będą do nabycia w kasach stadionu (czynne od 10.00).

Ceny przedstawiają się następująco:

Pakiety VIP & Hospitality – 200 zł
trybuna – 30 zł
normalny – 20 zł
ulgowy – 15 zł (uprawnieni do wstępu: kobiety, uczniowie i studenci do 26 roku wraz z dokumentem oraz seniorzy po 65 roku życia)
dziecięcy – 1 zł (obowiązuje dla dzieci do 7 roku życia – wstęp również na trybunę)