Trzech Polaków powalczy w Gdańsku o finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów

6 lipca na torze w Gdańsku trzech reprezentantów Polski powalczy o awans do finału Indywidualnych Mistrzostwa Europy Juniorów. Przed taką szansą staną Karol Żupiński, Denis Zieliński (obaj Zdunek Wybrzeże Gdańsk) i Jakub Miśkowiak (forBet Włókniarz Częstochowa).

Do grodu Neptuna zjadą zawodnicy z dziewięciu krajów Starego Kontynentu. Wśród nich po trzech przedstawicieli będą mieć Wielka Brytania i Polska, po dwóch Niemcy, Łotwa oraz Rosja, wreszcie po jednym Holandia, Francja, Czechy i Ukraina.

 

Jak zaznacza trener polskiej kadry juniorów Rafał Dobrucki stawka jest bardzo wyrównana i po zwycięstwo może sięgnąć praktycznie każdy z zawodników. Polacy mają jednak jeden duży atut w postaci własnego toru. – Karol Żupiński i Denis Zieliński na co dzień reprezentują Zdunek Wybrzeże Gdańsk i pojadą u siebie. Powinni wykorzystać ten atut, by zapewnić sobie awans. W przypadku młodych zawodników kluczem jest zachowanie spokoju. Musimy pamiętać, że to są młodzi chłopcy, którzy miewają jeszcze przed zawodami sporą tremę – mówi Dobrucki. 

Na stadionie przy ul. Zawodników 1 o awans powalczy także Jakub Miśkowiak, który w ocenie trenera ma duże szanse na powtórzenie sukcesu Dominika Kubery sprzed roku, kiedy to zawodnik Fogo Unii Leszno wywalczył złoty medal Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.

Jakub zebrał już sporo doświadczenia, poza tym ostatnio zanotował zwyżkę formy i to mnie bardzo cieszy. Pamiętajmy jednak, że na linii startu wszyscy stają z takimi samymi szansami. O awansie może przesądzić tak zwana dyspozycja dnia – dodaje trener Dobrucki. 

Lista startowa gdańskiej rundy kwalifikacyjnej:

1. Dominik MӦSER (Niemcy)

2. Leon FLINT (Wielka Brytania)

3. Daniel BEWLEY (Wielka Brytania)

4. Roman LAKHBAUM (Rosja)

5. Karol ŻUPIŃSKI (Polska)

6. Lukas BAUMANN (Niemcy)

7. Andriy ROZALIUK (Ukraina)

8. Jarno De VRIES (Holandia)

9. Gaetan STELLA (Francja)

10. Vladimir BOGMA (Rosja)

11. Denis ZIELIŃSKI (Polska)

12. Olegs MIHAILOVS (Łotwa)

13. Ernest MATJUSONOKS (Łotwa)

14. Patrik MIKEL (Czechy)

15. Jakub MIŚKOWIAK (Polska)

16. Nathan GREAVES (Wielka Brytania)

Rezerwowi

17. Mateusz CIERNIAK (POLSKA)

18. Michał CURZYTEK (POLSKA)

Pozostałe dwie rundy kwalifikacyjne odbędą się w węgierskim Nagyhalasz i duńskim Holsted. Polacy powalczą również w kwalifikacjach na Węgrzech. Pojadą tam: Wiktor Lampart, Kacper Pludra i Michał Curzytek. Finał odbędzie się 31 lipca w Równem na Ukrainie.

Wstęp na gdańskie zawody będzie za okazaniem programu zawodów, który będzie do nabycia w dniu imprezy na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego przy ul. Zawodników 1. Start do pierwszego wyścigu zaplanowano na godzinę 17.00.