Fogo Unia ze złotem w finale Lotos MPPK!

Para Fogo Unii Leszno w składzie: Jarosław Hampel – Piotr Pawlicki wygrała finał Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych. Podopieczni Piotra Barona wywalczyli 27 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się truly work Stal Gorzów, która zgromadziła 23 “oczka”, Miłą niespodzianką dla miejscowych fanów sprawiła ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz, plasując się na najniższym stopniu podium z dorobkiem 19 punktów.

– Przed zawodami mówiłem na konferencji prasowej, że chciałbym, by jeden z przygotowanych przez organizatorów pucharów pozostał w Bydgoszczy. Cieszę się, że tak się stało. Jeszcze raz okazało się, że w żużlu wszystko jest możliwe, bo przecież przed turniejem mało kto stawiał na nas – drugoligowców. Jesteśmy na podium razem z Joshem Grajczonkiem i Tomkiem Orwatem. Świetna sprawa – podkreślał kapitan bydgoskiej drużyny Kamil Brzozowski.

Gospodarze od początku zawodów jechali bardzo równo. Niespodziankę zrobili już w inauguracyjnym wyścigu, gdy zremisowali z gorzowianami i później systematycznie punktowali.

– Serca zadrżały nam po wyścigu z Betardem Spartą Wrocław, gdzie przegraliśmy start i nic do końca nie było jasne – powiedział Brzozowski.

Ostatni start Polonii, prestiżowy z Get Well Toruń, zakończył się sukcesem bydgoszczan 4:2, po udanej szarży Grajczonka. W tej sytuacji gospodarze musieli czekać na wynik ostatniego wyścigu forBet Włókniarza z Ostrovią i trzymać kciuki za Grzegorza Walaska i Tomasza Gapińskiego. Byli zawodnicy Polonii nie zawiedli i po walce pokonali 4:2 Pawła Przedpełskiego oraz Damiana Dróżdża. Radość w bydgoskim obozie była nie do opisania.

Walka o złoto toczyła się między Fogo Unią Leszno i truly work Stalą Gorzów. Oba teamy szły “łeb w łeb” niemal do samego końca. Spotkały się w 18. wyścigu w bezpośredniej walce. Ze startu piorunująco wyszli Jarosław Hampel oraz Piotr Pawlicki, zostawiając w pokonanym polu Bartosza Zmarzlika oraz Szymona Woźniaka. Ten wyścig zdecydował o złotym medalu.

– Miło było wrócić do Bydgoszczy i wywalczyć mistrzostwo Polski – powiedział Hampel, dla którego był to pierwszy start po kontuzji złamanej łopatki. – Cieszę się bardzo z udanego powrotu, sprzęt był dobrze przygotowany, tor niewiele się zmienił od ostatniego tu mojego startu. Pojechałem po zaledwie dwóch treningach, czułem się bardzo dobrze i liczę na kolejne udane występy – dodał dwukrotny indywidualny wicemistrz świata.

Udany powrót do Bydgoszczy zanotował również Szymon Woźniak, który przed swoimi kibicami – jest wychowankiem Polonii – jeździł widowiskowo, choć dwa starty miał mniej udane. – Emocji było dziś co nie miara. Nie zdobyliśmy złota, ale srebro też się świeci. Gratuluję Unii Leszno, a także Polonii, która stanęła na podium – powiedział Woźniak.

Wyniki

1. Fogo Unia Leszno – 27 pkt. Piotr Pawlicki 11 (1,3,d,2,3,2), Jarosław Hampel 16 (3,3,2,3,2,3).

2. truly work Stal Gorzów – 23 pkt. Bartosz Zmarzlik 14 (3,1,3,3,3,1), Szymon Woźniak 9 (0,3,2,2,2,0), Rafał Karczmarz ns.

3. ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz – 19 pkt. Kamil Brzozowski 9 (2,0,1,1,2,3), Josh Grajczonek 10 (1,2,2,3,1,1), Tomasz Orwat ns.

4. forBet Włókniarz Częstochowa – 18 pkt. Paweł Przedpełski 12 (2,1,1,3,3,2), Damian Dróżdż 6 (0,3,0,2,1,0).

5. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp. – 16 pkt. Grzegorz Walasek 10 (3,1,2,d,1,3), Tomasz Gapiński (2,0,1,2,0,1), Kamil Nowacki ns.

6. Get Well Toruń – 15 pkt. Norbert Kościuch 9 (2,-,3,0,2,2), Igor Kopeć-Sobczyński 4 (0,3,-,1,0,-), Maksymilian Bogdanowicz 2 (-,2,0,-,-,0).

7. Betard Sparta Wrocław – 7 pkt. Maksym Drabik 1 (1,w,-,-,-,-), Jakub Jamróg 0 (0,ns,ns,ns,ns,ns), Przemysław Liszka 6 (-,w,1,1,3,1).