Szymon Woźniak znów na torze przy Sportowej 2 w Bydgoszczy

 

– Nie mogę doczekać się powrotu na stadion przy Sportowej 2, gdzie jeździłem po raz ostatni dość dawno. Powrót do domu to z pewnością niesamowite uczucie – mówi Szymon Woźniak, który wystartuje 11 maja w Bydgoszczy podczas finału Lotos Mistrzostw Polski Par Klubowych (początek o 14.45) w barwach truly work Stal Gorzów razem z Bartoszem Zmarzlikiem.

Mój ostatni oficjalny start w zawodach na torze w Bydgoszczy był bardzo dawno temu. Z tego, co pamiętam, pojechałem tam w eliminacjach Złotego Kasku w 2016 roku – przypomina Woźniak. – Szczerze mówiąc, jestem bardzo podekscytowany perspektywą ponownej jazdy na moim macierzystym obiekcie. Nie mogę się doczekać sobotnich zawodów i powrotu na stadion przy Sportowej 2 – dodaje żużlowiec, który wciąż śledzi losy klubu, w którym się wychował.Jeździłem z Gryfem na piersi osiem sezonów, a sama Polonia wiele dla mnie znaczy. Dlatego spoglądam na jej wyniki i mocno kibicuję chłopakom – przyznaje Woźniak.

Lista startowa finału Lotos MPPK w Bydgoszczy

Indywidualny Mistrz Polski z 2017 roku pochodzi z Tucholi. Jego rodzina i znajomi w licznej grupie zjawią się w sobotę na stadionie. Ale Szymona w ogóle to nie stresuje. Wręcz przeciwnie – bardzo cieszy.

– Wielu znajomych pytało mnie, czy pojadę w tych zawodach, więc myślę, że spora grupa bliskich mi osób pojawi się na trybunach – przyznaje Woźniak. – Osobiście bardzo się cieszę, gdy rodzina mi kibicuje. Bardzo doceniam to, że są ze mną i motywują mnie do jazdy. Postaram się wypaść jak najlepiej. Tor znam bardzo dobrze, ale nie tylko ja lubię na nim startować. Z tego co wiem, wielu kolegów też lubi się na nim ścigać. Zwłaszcza, że w Bydgoszczy zawsze można było to robić. Myślę, że czekają nas ciekawe zawody i każdy może sobie tutaj świetnie poradzić. Nie ukrywam jednak, że liczę na swoje doświadczenie tutaj zdobyte, stare przełożenia się sprawdzą, co zaowocuje skuteczną jazdą – dodaje zawodnik truly Work Stali Gorzów.

Pakiety VIP Hospitality na Lotos MPPK

Razem z Woźniakiem barwy żółto-niebieskich będzie reprezentował w Bydgoszczy aktualny wicemistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Bartek to wymarzony partner do turnieju parowego. Bardzo lubię z nim jeździć, to działa zresztą w dwie strony. Cieszę się, że to właśnie on otrzymał nominację, bo technicznie jest świetnie przygotowany i mogę liczyć na jego pomoc. Dużo razem jeździmy i trenujemy, w końcu to światowej klasy zawodnik, więc lepiej trafić nie mogłem. Moim dodatkowym atutem jest znajomość bydgoskiego toru. Myślę więc, że w takim składzie możemy pojechać po miejsce na podium – deklaruje Woźniak, podkreślając, że w Stali, która po Polonii i Sparcie Wrocław, jest jego trzecim klubem w karierze, czuje się bardzo dobrze. – Gorzów to świetne miejsce do rozwoju, a w drużynie panuje dobra atmosfera. Jesteśmy jednym teamem, wspieramy się i dużo trenujemy. Trener Stanisław Chomski dba o nas i możemy na niego liczyć. To też jest bardzo ważne. Słowem, czuję się tam super i bardzo chcę zdobywać punkty i laury dla gorzowskiej drużyny – kończy Szymon Woźniak.

Jeśli chcecie ponownie zobaczyć jak sympatyczny żużlowiec radzi sobie na bydgoskim, przyjdźcie na sobotnie zawody. Bilety online do nabycia na stronie: bilety.speedwayevents.plW dniu imprezy wejściówki będą do kupienia w stadionowych kasach, czynnych od godziny 11.00.