Znamy już pełną listę startową Turnieju z Okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego

W Lany Poniedziałek o godzinie 15.00 w Poznaniu odbędzie się Turniej z Okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Na stadionie w Lasku Golęcińskim zobaczymy żużlowców reprezentujących każdą z polskich lig. Wśród zawodników nie może zabraknąć przedstawicieli gospodarza Power Duck Iveston PSŻ Poznań. Przedstawiamy ostatni kwartet uczestników świątecznych zawodów.

Zawodnikiem, którego nie może zabraknąć w składzie Turnieju z Okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego jest Marcin Nowak, który do teamu z Poznania trafił w tym roku, przechodząc ze Startu Gniezno. Podczas ostatnich zawodów na domowym torze zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając 9 punktów i bonus. Ma być jednym z liderów PSŻ w tym sezonie i z pewnością w poznańskim turnieju będzie się liczył w walce o zwycięstwo.

Kolejnym zawodnikiem żółto-czarnych, którego zobaczymy w poniedziałek na torze, jest kapitan drużyny Iveston Power Duck Marcel Kajzer. 29-latek zna tor w Lasku Golęcińskim jak nikt inny z zespołu, gdyż z drużyną PSŻ związany jest od trzech sezonów. Znajomość poznańskiej nawierzchni może być z pewnością wielkim atutem Kajzera, który ma poprowadzić w tym sezonie “Skorpiony” ku Nice 1. Lidze Żużlowej.

Władimir Borodulin, to kolejny zawodnik gospodarzy. Rosjanin w barwach PSŻ Poznań startuje od roku 2017. Ten doświadczony 27-latek na swoim koncie ma tytuł drużynowego mistrza świata juniorów, który wywalczył z drużyną Rosji w roku 2011. Na poznańskim owalu zazwyczaj notuje bardzo dobre wyniki. Stać go naprawdę na wiele.

To by było na tyle, jeśli chodzi o zawodników gospodarzy. Listę startową należy jednak uzupełnić jeszcze jednym nazwiskiem. Jest nim Marcin Jędrzejewski, który w roku 2019 reprezentuje barwy Orła Łódź. Marcin to doświadczony 32-latek, który w swojej karierze żużlowej nie powiedział ostatniego słowa. Na liście startowej zastąpił Eduarda Krcmara z PSŻ, który doznał urazu podczas zawodów w Czechach.

Źródło: Wikipedia

Bilety dostępne są TUTAJ

Na zawody zapraszają

oraz

Patroni Honorowi

Europoseł Ryszard Czarnecki

i

Wojewoda Wielkopolski