Ostatni kwartet uczestników finału Złotego Kasku

Finałowy turniej Złotego Kasku już za 3 dni. 20 kwietnia do Piły zjadą najlepsi polscy żużlowcy, którzy powalczą nie tylko o zwycięstwo, ale i awans do eliminacji Speedway Grand Prix oraz Speedway European Championship. Walka na torze rozpocznie się o godzinie 14:45. Dziś przedstawiamy sylwetki ostatnich czterech zawodników, którzy zameldują się w Pile w Wielka Sobotę.

Tobiasz Musielak w sezonie 2019 reprezentuje barwy klubu Orzeł Łódź. Ten 25-latek był już finalistą turnieju o Złoty Kask, jednak nigdy nie udało się mu zdobyć miejsca na podium. W tym roku prezentuje wysoką formę i spróbuje powalczyć o jak najwyższe miejsce.

Paweł Przedpełski do finału Złotego Kasku awansował w pilskich eliminacjach, gdzie zdeklasował rywali zdobywając komplet punktów. Stał się tym samym mocnym kandydatem do miana “czarnego konia” finału. Pawła w roku 2019 oglądamy w barwach forBET Włókniarza Częstochowy, dokąd przed sezonem przeniósł się z Torunia.

Kolejnym pretendentem do zwycięstwa jest reprezentant Polski w cyklu Speedway Grand Prix – Maciej Janowski. Popularny “Magic” to zawodnik Betard Sparty Wrocław, który udział w Finale Złotego Kasku, jako stały uczestnik SGP. miał zagwarantowany. 27-latek ma już na swoim koncie zwycięstwo w Złotym Kasku, sięgnął po nie w Rawiczu w 2013 roku. W tym sezonie ma ochotę na powtórkę.

Ostatnim zawodnikiem, którego prezentujemy jest Kacper Woryna. Zawodnik pierwszoligowego PGG ROW-u Rybnik jeszcze nie miał okazji stanąć na podium Finału Złotego Kasku. Znając jednak lidera drużyny ze Śląska, będzie chciał, w swoim premierowym występie w finale tej prestiżowej imprezy, pomieszać szyki faworytom. Stać go na to.

Bilety na pilski finał Złotego Kasku są dostępne TUTAJ