Znamy pierwsze nazwiska zawodników, którzy wystąpią podczas Turnieju z Okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego

W Lany Poniedziałek o godzinie 15 w Poznaniu, na stadionie w Lasku Golęcińskim, odbędzie się Turniej z Okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Poznaliśmy pierwsze nazwiska zawodników na liście startowej tego turnieju indywidualnego.

Zawody z okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego to okazja dla kibiców, by Święta Wielkanocne spędzić wyjątkowo, celebrując nie tylko piękno sportu żużlowego, ale i rocznicę zwycięskiego Powstania, tak ważnego dla Wielkopolan.

Na liście startowej nie zabraknie zawodników związanych z PSŻ-em Poznań. Mowa tutaj nie tylko o obecnych zawodnikach drugoligowego klubu, ale także tych, którzy niegdyś reprezentowali żółto-czarne barwy. Norbert Kościuch to jeden z tych zawodników, który z ogromną chęcią powróci na “Golęcin”. W tym sezonie reprezentuje barwy drużyny Get Well Toruń, startującej w PGE Ekstralidze.

foto: Jarek Pabijan

Kolejni zawodnicy to reprezentanci klubu Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Młody i ambitny Karol Żupiński, a także doświadczony i świetnie prezentujący się w Nice 1. LŻ Adrian Cyfer.

Ostatnim prezentowanym dziś zawodnikiem jest Adria Gała, na co dzień reprezentant Car Gwarant Startu Gniezno. “Henioo”, podobnie zresztą jak Pieszczek i Żupiński, miał już okazję wystąpić w meczu organizowanym przez SpeedwayEvents.pl – Północ vs Południe w Łodzi, gdzie zaprezentował się bardzo dobrze zdobywając 8 punktów plus bonus.

Patronat honorowy nad Turniejem z Okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego objęli Europoseł Działacz Sportowy Ryszard Czarnecki i Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffmann.

Bilety na Turniej z Okazji 100. Rocznicy Powstania Wielkopolskiego są już dostępne na stronie bilety.speedwayevents.pl