Poznaliśmy finalistów Złotego Kasku

W Tarnowie, Ostrowie Wielkopolskim i Pile odbyły się trzy półfinały Złotego Kasku. Poznaliśmy zawodników, którzy 20 kwietnia o godzinie 14:45 w Pile powalczą w finale o zwycięstwo. Niestety eliminacje nie były szczęśliwe dla obrońcy głównego trofeum sprzed roku – Jarosława Hampela (Fogo Unia Leszno), który doznał kontuzji łopatki.

Z turnieju w Ostrowie Wielkopolskim awans do finału uzyskało pięciu zawodników. Tor przy Piłsudskiego 64 okazał się być szczęśliwy dla Szymona Woźniaka. Zawodnik truly.work Stali Gorzów zwyciężył, zdobywając 14 punktów. Drugie miejsce niespodziewanie zajął Sebastian Niedźwiedź (Falubaz Zielona Góra), którego postawa była największą niespodzianką zawodów. Z trzeciej pozycji do finału zakwalifikował się Adrian Miedziński (ForBET Włókniarz Częstochowa), a czwarty był Kacper Woryna (ROW Rybnik). O piątą lokatę w wyścigu dodatkowym rywalizowali, Daniel Kaczmarek (Unia Tarnów), Krystian Pieszczek (Wybrzeże Gdańsk) i Tobiasz Musielak (Orzeł Łódź). I właśnie ten ostatni okazał się najszybszy i też zobaczymy go 20  kwietnia w finale. O wielkim nieszczęściu może mówić Jarosław Hampel, który po upadku w 5 wyścigu trafił do szpitala. Jak podaje oficjalny profil Fogo Unii Leszno, u zawodnika zdiagnozowano złamanie łopatki.

Szymon Woźniak

Eliminacje w Tarnowie były równie emocjonujące. Nie zawiedli faworyci. Najlepszy okazał się doświadczony Piotr Protasiewicz (Falubaz), który zdobył 14 punktów. Tuż za nim na podium uplasowali się Krzysztof Kasprzak (truly.work Stal Gorzów) i Piotr Pawlicki (Fogo Unia). Jako czwarty zawodnik do finału wjechał także Maksym Drabik (Betard Sparta Wrocław). O miano rezerwowego w wyścigu dodatkowym rywalizowali Jakub Jamróg (Betard Sparta) i Daniel Jeleniewski (Orzeł). Z e startu w wyścigu dodatkowym zrezygnował Paweł Miesiąc. Z wymienionej dwójki szybszy okazał się Jamróg.

Piotr Protasiewicz

Trzeci półfinał odbył się na torze pilskiej Polonii, gdzie zawodnicy mogli przetrzeć szlaki przed finałem. To właśnie tam doszło do wielu niespodzianek. Komplet punktów zdobył Paweł Przedpełski (ForBET Włókniarz Częstochowa), który śmiało można powiedzieć, że zdeklasował rywali. Z drugiego miejsca awans uzyskał Krzysztof Buczkowski (Mr Garden GKM Grudziądz). Jedynym juniorem z awansem w Pile został Dominik Kubera (Fogo Unia). Na czwartej pozycji uplasował się Norbert Kościuch (Get Well Toruń). Zostanie jednak tylko rezerwowym ze względów regulaminowych. Gospodarz finału ma zapewnione jedno miejsce dla swojego zawodnika w decydującej rozgrywce. Szczęściarzem został Oskar Bober, który w półfinale zajął 11. miejsce. Niezaprzeczalnie największym zaskoczeniem eliminacji w Pile jest brak awansu Przemysława Pawlickiego (MrGarden GKM).

Trwa przedsprzedaż biletów na finał Złotego Kasku

Stawkę finalistów pilskiego finału uzupełnią zawodnicy, którzy mają zapewniony udział w cyklu Grand Prix – Maciej Janowski (Betard Sparta), Janusz Kołodziej (Fogo Unia) oraz Patryk Dudek (Falubaz). Ze startu w Złotym Kasku wcześniej zrezygnował Bartosz Zmarzlik (truly.work Stal).

Przypominamy, że trwa już sprzedaż biletów online na Finał Złotego Kasku, który odbędzie się już 20 kwietnia o godzinie 14:45

Wejściówki dostępne są na stronie: bilety.speedwayevents.pl