Super Mecz. Sporo walki w Ostrowie, ale mistrz Polski górą!

Dobre zawody, przy pięknej i słonecznej pogodzie, stworzyły zespoły Arged Malesa TŻ Ostrovii oraz Fogo Unii Leszno w sobotnim Super Meczu. Wygrali żużlowcy mistrza Polski 60:30, a zwycięzcą Memoriału Rifa Saitgarejewa został Dominik Kubera z drużyny gości.

Fot. Jarek Pabijan

Nowa nawierzchnia ostrowskiego toru sprzyjała ściganiu. Faworyci z Leszna nie zawiedli, prezentując jazdę z najwyższej półki, ponownie pokazując swoje ogromne możliwości.

Znakomicie prezentował się Dominik Kubera, niezwykle skuteczny na początku sezonu. Pogromcy nie znalazł Emil Sajfutdinow, który pokazał się na torze trzykrotnie. Szybcy byli także Janusz Kołodziej, Piotr Pawlicki oraz Bartosz Smektała. Leszczynianie przewagę uzyskali już na początku spotkania, wygrywając podwójnie dwa pierwsze wyścigi, a później tylko ją powiększali.

Fot. Jarek Pabijan

– Fajnie, że w Ostrowie, po zmianie nawierzchni, można się pościgać. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego meczu, a ja szczególnie, bo udało mi się wygrać bieg memoriałowy – powiedział Kubera, który w 15. wyścigu, poświęconym pamięci nieodżałowanego Rifa Saitgariejewa, zostawił za sobą Nicolaia Klindta, Smektałę i Kamila Nowackiego.

A gospodarze? Jeździli nierówno, ale powalczyli z mistrzami Polski. Szczególnie Aleksandr Loktajew i Klindt napędzali się na trasie, rywalizując z zawodnikami Fogo Unii jak równy z równym.

– Lepiej jest rywalizować z zawodnikami teoretycznie lepszymi. Wtedy można wyciągnąć właściwe wnioski i dowiedzieć się, w którym miejscu się jest. Mi na pewno ten mecz dał bardzo dużo, jestem optymistą przed nachodzącym sezonem – przyznał Klindt.

Fot. Jarek Pabijan

Zadowolenia po zawodach nie kryła też Beata Klimek, prezydent miasta Ostrów Wielkopolski, która objęła honorowy patronat nad Super Meczem.

– Myślę, że wszyscy się dziś świetnie bawili. Kibice mogli cieszyć się z pięknej pogody i dobrego meczu. Trzeba oddać klasę zawodników z Leszna, ale z postawy ostrowskich zawodników też jestem zadowolona, bo pokazali, że potrafią walczyć. Super mecz był naprawdę super inicjatywą – podkreśliła prezydent Ostrowa.

ARGED MALESA TŻ OSTROVIA OSTRÓW WIELKOPOLSKI VS FOGO UNIA LESZNO 30:60

ARGED MALESA TŻ OSTROVIA: Grzegorz Walasek 0 (0,d,0,0,d), Tomasz Gapiński 6 (1,1,2,0,2), Aleksandr Łoktajew 9 (3,2,1,3), Renat Gafurow 3 (0,1,0,2), Nicolai Klindt 10 (3,1,2,2,2), Kamil Nowacki (1,0,1,0), Marcin Kościelski 0 (0,0,0). Trener: Mariusz Staszewski

FOGO UNIA LESZNO: Emil Sajfutdinow 9 (3,3,3,-,-), Brady Kurtz 5 (2,0,1,1,1), Jarosław Hampel 9 (2,3,1,3), Janusz Kołodziej 9 (1,2,3,3), Piotr Pawlicki 10 (1,2,3,1,3), Dominik Kubera 11 (3,3,2,3), Bartosz Smektała 7 (2,2,2,1), Szymon Szlauderbach 0 (0). Trener: Piotr Baron