Mocne trio z Rybnika w składzie ekipy Południa

Już tylko kilka dni dzieli nas od oficjalnego otwarcia sezonu żużlowego 2019 w Polsce. Mecz Północ vs Południe w Łodzi już 24 marca o 14.45. Dziś przedostatnia część przedstawiania sylwetek jego uczestników. Pora na tercet z ROW-u Rybnik.

Piotr Żyto, ich trener klubowy, a w niedzielę szkoleniowiec zespołu Południa, powołał na niedzielny mecz Kacpra Worynę, Troya Batchelora i Roberta Chmiela.

Najmniej doświadczony z tego grona jest ten ostatni. Roberta Chmiela czeka ostatni sezon w roli juniora i ambitny zawodnik wiele sobie po nim obiecuje. Jego celem jest medal Indywidualnych Mistrzostw Świata w swojej kategorii wiekowej.

Robert Chmiel Fot. Arkadiusz Siwek

 

W sezonie 2018 Chmiel startował w gronie najlepszych juniorów globu, plasując się w klasyfikacji generalnej na dziewiątym miejscu. Teraz mierzy wyżej, a pomóc w tym ma nie tylko niezłe zaplecze sprzętowe, ale także dobrze przepracowana zima, podczas której zawodnik postawił na poprawę formy fizycznej oraz jazdę na motocyklu crossowym.

– Mam nadzieję, że czas, spędzony na torach motocrossowych w Czechach i Chorwacji, przyniesie efekty podczas sezonu żużlowego – powiedział Chmiel, który ma za sobą pierwszej jazdy w meczach kontrolnych. W starciach ROW-u z Kolejarzem Opole wywalczył odpowiednio 5 i 4 punkty.

Składy drużyn Północy i Południa

Nieco starszy od swojego klubowego kolegi jest Kacper Woryna. Niespełna 23-letni zawodnik, powołany do reprezentacji Polski, to krajowy lider rybnickiego teamu. Poprzedni sezon był dla niego bardzo intensywny – żużlowiec wystartował w 77 imprezach. Ale Woryna nie narzekał na nadmiar pracy. Tym bardziej, że osiągał dobre rezultaty. Jedynym rozczarowaniem okazał się brak awansu z macierzystym klubem w szeregi PGE Ekstraligi. Mimo propozycji z najwyższej klasy rozgrywkowej, zawodnik postanowił zostać nadal w ROW i z optymizmem patrzy w najbliższą przyszłość. Ma ku temu podstawy, bo w pierwszym tegorocznym występie – sparingu z opolskim Kolejarzem – wywalczył komplet 12 punktów.

Kacper Woryna Fot. Arkadiusz Siwek

– Liczę, że nadchodzący sezon, podczas którego będę jeździł w Polsce i Szwecji, okaże się dla mnie bardzo owocny w dobre wyniki – mówi Woryna. – Start w meczu Północ vs Południe traktuję prestiżowo, miło, że otrzymałem powołanie. Kibice mogą na pewno liczyć na fajne ściganie. Do zobaczenia w niedzielę na stadionie w Łodzi – dodał wnuk Antoniego Woryny.

Troy Batchelor Fot. Arkadiusz Siwek

Rybnicki tercet w składzie Południa zamyka Troy Batchelor. Niespełna 32-letni Australijczyk w Rybniku spędzi drugi sezon z rzędu, choć startował tam także w latach 2015-2016. Na koncie ma 4 medale Drużynowego Pucharu Świata, startował też trzykrotnie jako stały uczestnik cyklu Grand Prix (w latach 2013-2015), przed sześcioma laty wywalczył tytuł Indywidualnego Mistrza Australii. Dziś na arenie międzynarodowej już tak dobrze nie jest, ale to wciąż solidny zawodnik, który w Łodzi z pewnością pokaże próbkę swoich nieprzeciętnych wciąż możliwości.