Para wychowanków Zdunek Wybrzeże Gdańsk w drużynie Północy

Mecz Północ vs Południe zbliża się wielkimi krokami. Przypominamy, że to już 24 marca o 14.45 w Łodzi. Dziś kontynuujemy przedstawianie zawodników, którzy pojadą w przyszłą niedzielę na torze Orła. Pora na kolejnych żużlowców Północy – Krystiana Pieszczka i Karola Żupińskiego z drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

 

Fot. Wybrzeże Gdańsk

Krystian Pieszczek i Karol Żupiński

Obaj są wychowankami klubu znad morza, który jest najdalej wysuniętym na północ na żużlowej mapie naszego kraju. Historia Pieszczka i Żupińskiego jest w sumie podobna. Obaj w wieku 16 lat rozpoczynali swoją przygodę z ligowym speedwayem, obaj uchodzą za największe od lat gdańskie talenty.

Pieszczek, liczący sobie dzisiaj niespełna 24 lata, jest oczywiście dużo bardziej doświadczony. Wrócił do macierzystego klubu przed obecnymi rozgrywkami, po 4 latach przerwy. W barwach Wybrzeża jeździł już w sezonach 2011-14. Później przeszedł do Falubazu Zielona Góra, a stamtąd przeniósł się do Grudziądza.

Ma na swoim koncie sporo sukcesów, a z pewnością najwięcej odniósł ich w sezonie 2016. Wtedy wywalczył złoty medal Drużynowych Mistrzostw Świata w 2016 roku. Popularny „Krycha” co prawda nie pojawił się wówczas na torze, ale widniał w składzie jako rezerwowy. W tym samym roku sięgnął po srebro w Indywidualnych Mistrzostwach Świata juniorów oraz był czwarty w finale Indywidualnych Mistrzostw Polski seniorów. Zwyciężył za to w Międzynarodowych Indywidualnych Mistrzostw PGE Ekstraligi.

Sporo laurów zebrał też w czasach juniorskich. W Drużynowych Mistrzostwach Europy juniorów sięgnął z Polską po złoto w 2013 roku. Dwa razy stał na najniższym podium Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, zdobywał również Srebrny i Brązowy Kask.

W tym sezonie, po nieco słabszym poprzednim roku, zamierza odzyskać wysoką formę. Stąd m.in. decyzja o powrocie do Wybrzeża. W domu łatwiej o odbudowę.

–  Przede wszystkim zdecydowałem się na inny sposób przygotowań. Postawiłem na stabilizację i koordynację ruchową. Mniej pracowałem nad siłą. Zmiany były potrzebne, bo z poprzedniego sezonu zadowolony być nie mogę – powiedział Pieszczek, który nie miał jeszcze okazji startować na stadionie w Łodzi. – Rzeczywiście czeka mnie debiut na tym obiekcie. Mam nadzieję, że będzie można się ścigać. Pasują mi wszystkie tory, więc jestem pozytywnie nastawiony przed tym meczem. Z pewnością będzie co robić, bo składy obu drużyn są mocne – dodał wychowanek gdańskiego klubu.

Bilety na mecz Północ vs Południe

O Żupińskim żużlowy światek usłyszał w 2017 roku, gdy został wicemistrzem świata w kategorii 250 cc, a i na „pięćsetce” udanie jeździł w zawodach juniorskich. Na ligowych torach, z powodów regulaminowych, pojawił się dopiero w sezonie 2018. Szesnastolatek zanotował kilka rewelacyjnych występów, choćby w zawodach testowych na PGE Narodowym przed Grand Prix Polski. Ale i w Nice 1. Lidze Żużlowej potrafił wygrywać wyścigi.

– Za mną intensywny poprzedni sezon, zwłaszcza od momentu, gdy mogłem jeździć w lidze. Ale dziś czuję się bardzo dobrze, w czym duża zasługa trenera Andrzeja Hulko, pod którego okiem ćwiczyliśmy zimą – mówi Żupiński. – Mam za sobą pierwszej jazdy na torze, wygląda to nieźle i liczę, że będzie jeszcze lepiej. Start w meczu Północ – Południe potraktuję prestiżowo, będzie to doskonałe przetarcie przed sezonem ligowym. Tor w Łodzi mocno przypomina ten w Toruniu. Trochę inaczej wyglądał może w zeszłym sezonie, gdy sporo było perturbacji z naszym meczem ligowym na obiekcie Orła, ale i tak dało się na nim jechać. Liczę na udany występ 24 marca – dodał zawodnik Zdunek Wybrzeże Gdańsk.

Bilety na mecz Północ vs Południe można nabywać online pod adresem: bilety.speedwayevents.pl

Do niedzieli, 17 marca, do godziny 23:59, trwa przedsprzedaż w obniżonych cenach. Wejściówki można też nabywać stacjonarnie, na terenie Łodzi i okolic, w kwiaciarniach firmy H. Skrzydlewska. Punkty sprzedaży znajdują się pod następującymi adresami:
Łódź, ul. Piotrkowska 194
Łódź, ul. Hubala 6
Łódź, Al. Piłsudskiego 31
Łódź, ul. Zgierska 141
Zgierz, ul. Parzęczewska 6