Adrian Gała zawodnikiem drużyny Północy

24 marca o 14:45 na łódzkiej Moto Arenie odbędzie się mecz Północ vs Południe. Zawodnicy Nice 1. LŻ zostali podzieleni według klucza geograficznego. Kontynuujemy przedstawianie uczestników tego spotkania. Zaprezentowaliśmy już sylwetki Timo Lahtiego z Północy, a także Mateusza Cierniaka i Petera Ljunga z Południa. Czas na drugiego żużlowca ekipy Północy – Adriana Gałę, na co dzień zawodnika Car Gwarant Startu Gniezno.

Adrian Gała urodził się 30 stycznia 1995 roku w Gnieźnie. Po zdaniu egzaminu na licencję zadebiutował na ligowych torach w 2012 roku. Jako junior reprezentował barwy klubów z Rawicza, Gniezna, Wrocławia i Łodzi. W barwach Betard Sparty startował w ekstralidze, gdzie niestety nie spełnił jednak oczekiwań. Po tym okresie wrócił do Startu i w roku 2017 wraz z kolegami z drużyny wywalczył awans do Nice 1. LŻ. Zeszły sezon był potwierdzeniem ogromu potencjału, jaki drzemie w tym ambitnym zawodniku. Gała był liderem Car Gwarant Startu i jednym z czołowych żużlowców całych rozgrywek.

Adrian Gała i Brady Kurtz podczas walki w Super Meczu 2018

Początek sezonu 2019 na pewno będzie dla Adriana weryfikacją przepracowanej zimy i na poważnie zacznie się udziałem w meczu Północ vs Południe.

–  Przed nami jeszcze parę sparingów, wiec nimi rozpocznę sezon, ale cieszę się że mogę wystąpić w łódzkich zawodach, bo będzie okazja do posprawdzania silników na tle innych dobrych zawodników – powiedział Gała, który rozpoczął już treningi na torze, pokonując pierwsze okrążenia na obiekcie w chorwackim Gorican.

Tor w Łodzi wychowanek Startu miał okazję już przetestować i ocenia go w samych superlatywach. – Miałem okazję w zeszłym sezonie jeździć na nowym łódzkim obiekcie. Czapki z głów przed panem Witoldem Skrzydlewskim, bo wykonał piękny stadion, ze świetnym torem do ścigania – mówi Gała. 

W przypadku Adriana nie jest tajemnicą, że jego sukcesów upatruje się we współpracy z tunerem Ryszardem Kowalskim.

To będzie już nasz 7. rok. Cieszę się ze mogę współpracować z panem Rysiem oraz jego synem Danielem i pracownikiem Kubą. Zawsze mogę liczyć na cenne wskazówki, dlatego bardzo dużo im zawdzięczam – przyznał wychowanek Startu Gniezno.

Źródło zdjęcia – Car Gwarant Start Gniezno

Zawodnik drużyny Północy, deklaruje stuprocentową gotowość do nadchodzącego sezonu.

– Sporo zainwestowałem w sprzęt, dzięki wsparciu moich sponsorów, mam naprawdę dobre zaplecze i nie muszę się o nic martwić. Pracowałem sumiennie, w każdy dzień z wyjątkiem niedzieli. Uważam, że wykonałem kawał dobrej pracy na sali i w siłowni – zaznacza Gała, którego w sezonie 2019 zobaczymy również na torach ligi szwedzkiej, niemieckiej i czeskiej.

Bilety na mecz Północ vs Południe można nabyć TUTAJ.