Odwiedziliśmy przyjaciół z Piły

Przedstawiciele SpeedwayEvents.pl byli gośćmi podczas prezentacji drużyny Euro Finannce Polonia Piła. Do Galerii VIVO! zjechało wielu kibiców, którzy byli świadkami obietnic odnośnie lepszej przyszłości drużyny. Piękne podprowadzające zapraszały z kolei fanów czarnego sportu na Finał Złotego Kasku, który odbędzie się 20 kwietnia na stadionie przy ulicy Bydgoskiej.

Podprowadzające promują Finał Złotego Kasku

Euro Finnance Polonia Piła, po trudnym poprzednim sezonie, zaczyna praktycznie wszystko od nowa. Z innymi ludźmi u steru, którzy mają poprowadzić klub we właściwą stronę.

– Pragnę skierować słowa podziękowania w stronę Prezydenta Piły Piotra Głowskiego. Dziękuję mu za wsparcie mentalne i finansowe. Przyświeca nam jedna idea, żeby o Pile i żużlu w naszym mieście mówiło się tylko dobrze – powiedział prezes klubu Tomasz Bartnik.

Jego słowa podziela prezydent Głowski. W swojej przemowie podkreślał wiarę powrót drużyny na dobre tory

– To może nie czas i miejsce, by mówić o kłopotach. Niemnej pacjent jest nie tylko po zawale, ale miał też objawy śmierci klinicznej – nawiązywał prezydent do niedawnej sytuacji, w jakie znalazł się pilski klub. – Na szczęście udało się nam, razem z nowym zarządem, wyciągnąć Polonię z tej zapaści. Przed nami jeszcze dużo przeszkód do pokonania i problemów do rozwiązania, mamy tego świadomość. Wierzę jednak, że nadchodzący sezon przyniesie również wszystkim kibicom wiele radości – podkreślił Głowski.

Na prezentacji zjawili się wszyscy zawodnicy, zakontraktowani na sezon 2019. Kapitanem mianowano Tomasa H. Jonassona, który otrzymał symboliczną koszulkę wspierający akcję “Polonia to My, razem możemy więcej”.

Zawodnicy Euro Finannce Polonia Piła

Nad Gwdą znów powiało optymizmem, a ze swojej strony także życzymy powodzenia pilskiej drużynie i jak najszybszego powrotu na najwyższy sportowy poziom.

Taki na pewno będzie podczas finałowego turnieju o Złoty Kask, który odbędzie się w Pile po raz drugi z rzędu. Razem z klubem już dziś zapraszamy 20 kwietnia fanów czarnego sportu na stadion przy ul. Bydgoskiej 1.

Zdjęcie: Kuba Barański