Zapraszamy na Super Mecz do Ostrowa Wlkp.

Po raz drugi SpeedwayEvents.pl zaprasza kibiców żużla na Super Mecz. Podobnie jak przed rokiem, także teraz beniaminek Nice 1. Ligi Żużlowej podejmie aktualnego Drużynowego Mistrza Polski. A to oznacza, że 23 marca o godzinie 15.00 zapraszamy do Ostrowa Wielkopolskiego na starcie Arged Malesa TŻ Ostrovii z Fogo Unią Leszno.

Przed rokiem, w pierwszej edycji Super Meczu, Car Gwarant Start Gniezno uległ Fogo Unii 43:47. Zawodnicy na torze dostarczyli sporo emocji i ich podobnej skali można spodziewać się także teraz.

Pierwsza odsłona Super Meczu

– Cieszę się, że Super Mecz odbędzie się po raz drugi. Tym razem zorganizujemy go razem z beniaminkiem Nice 1. LŻ, Towarzystwem Żużlowym Ostrovia, którego zespół awans uzyskał po wygranych barażach. Po raz kolejny Super Meczem rozpoczynamy w Polsce sezon imprez żużlowych, sygnowanych marką SpeedwayEvents.pl. Chcemy, by stało się to długoletnią tradycją – podkreślił Maciej Polny, prezes firmy KFsport, właściciela marki Speedway Events.pl.  

Gospodarze z Ostrowa Wlkp. zdradzają, że możliwość konfrontacji z tak silnym przeciwnikiem jak Fogo Unia Leszno, to najlepsze otwarcie sezonu, jakie mogli sobie wymarzyć.

Nie ukrywamy, że rozpoczniemy ten sezon z przytupem i będzie to nie lada gratka dla kibiców. Mamy zamiar wykorzystać atut własnego toru i sprawdzić się na tle najlepszej drużyny w Polsce. Takie rozpoczęcie żużlowego sezonu powinno ucieszyć kibiców, których już teraz zapraszam 23 marca na Stadion Miejski – mówi Radosław Strzelczyk, prezes TŻ Ostrovii Ostrów.

Po drugiej stronie barykady stanie Fogo Unia Leszno, zwycięzca rozgrywek najsilniejszej ligi świata.

Bardzo się cieszę, że po raz drugi – jako zwycięzcy PGE Ekstraligi – zmierzymy się w Super Meczu. W żużlu do każdego przeciwnika należy podchodzić z szacunkiem, tak było podczas pierwszej odsłony w zeszłym roku w Gnieźnie, tak też będzie w Ostrowie. Mogę zagwarantować, że 23 marca na torze w Ostrowie na pewno pojedziemy w pełnym składzie – zaznacza Piotr Baron, trener Drużynowego Mistrza Polski.

Pierwszy wyścig Super Meczu Anno Domini 2019 zaplanowano w sobotę, 23 marca, o godzinie 15 na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego 64 w Ostrowie Wielkopolskim. Bilety są już nabycia w systemie online dzięki platformie TicketCo pod adresem: bilety.speedwayevents.pl

Zawody odbędą się pod patronatem europosła Ryszarda Czarneckiego, znanego promotora imprez żużlowych, a także Pani Prezydent Miasta Ostrów Wielkopolski, Beaty Klimek.