Bartosz Zmarzlik najpopularniejszym żużlowcem 2018 roku

Wyniki XXIX Plebiscytu Tygodnika Żużlowego nie są już tajemnicą. W sobotni wieczór w restauracji Finezja w Lesznie poznaliśmy laureatów poszczególnych kategorii tego prestiżowego wydarzenia, a także nominowanych do Żużlowej Reprezentacji Polski.

 

 

Plebiscyt Tygodnika Żużlowego to w szczególności podsumowanie sezonu 2018 i rozdanie statuetek, zanim jednak poznaliśmy nazwiska laureatów, Galę rozpoczęto od wręczenia nominacji do Żużlowej Reprezentacji Polski 2019.

Kadra seniorów:

Patryk Dudek
Jarosław Hampel
Maciej Janowski
Krzysztof Kasprzak
Janusz Kołodziej
Piotr Pawlicki
Kacper Woryna
Bartosz Zmarzlik

Kadra juniorów:

Mateusz Cierniak
Maksym Drabik
Michał Gruchalski
Rafał Karczmarz
Dominik Kubera
Wiktor Lampart
Jakub Miśkowiak
Bartosz Smektała
Szymon Szlauderbach
Viktor Trofymov

Po uroczystej kolacji prowadzący Galę Joanna Cedrych i Gabriel Waliszko gościli na scenie laureatów Plebiscytu.

Przedstawiamy Państwu wyniki XXIX PLEBISCYTU TYGODNIKA ŻUŻLOWEGO:

Krajowa Impreza Roku – Finał PGE Ekstraligi w Lesznie (Fogo Unia Leszno – Cash Broker Stal Gorzów)

Międzynarodowa Impreza Roku – SEC Chorzów

Najsympatyczniejszy Żużlowiec – Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra)

Fair Play – Piotr Pawlicki (Unia Leszno)

Objawienie Roku – Wiktor Lampart (Motor Lublin)

Widowiskowa Jazda – Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)

Junior Roku – Bartosz Smektała (Unia Leszno)

Najpopularniejsi Trenerzy – II Liga – Roman Jankowski (Unia Kolejarz Rawicz)

Najpopularniejsi Trenerzy – I Liga – Dariusz Śledź (Motor Lublin)

Najpopularniejsi Trenerzy – Ekstraliga – Piotr Baron (Unia Leszno)

Działacze – II Liga – Radosław Strzelczyk (TŻ Ostrovia Ostrów)

Działacze – I Liga – Jakub Kępa (Motor Lublin)

Działacze – Ekstraliga – Piotr Rusiecki (Unia Leszno)

Obcokrajowiec Roku – Tai Woffinden (Sparta Wrocław)

Dętka Roku – Sędziowie za nadmierne stosowanie przepisu o nierównym starcie

10 Najpopularniejszych Żużlowców:

1. Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów)

foto. JAREK PABIJAN

2. Maciej Janowski (Sparta Wrocław)

3. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra)

4. Janusz Kołodziej (Unia Leszno)

5. Piotr Pawlicki (Unia Leszno)

6. Bartosz Smektała (Unia Leszno)

7. Maksym Drabik (Sparta Wrocław)

8. Jarosław Hampel (Unia Leszno)

9. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra)

10. Jakub Jamróg (Unia Tarnów)