Mikkel Michelsen wygrywa Puchar Nice 1. LŻ

Mikkel Michelsen zwyciężył przed własną publicznością w Gdańsku zdobywając Puchar Nice 1. LŻ. Na drugiej pozycji uplasował się Anders Thomsen, trzecie miejsce zajął Robert Lambert.

Na zawodach nie pojawił się Craig Cook, którego zastąpił pierwszy rezerwowy  Dominik Kossakowski.

Na stadionie sprzyjało wszystko, pogoda, tor do ścigania i piękna walka zawodników. Świetnie spisywali się zawodnicy Car Motor Lublin, którzy w początkowej fazie zawodów stanowczo zaznaczyli swoją obecność, świetnie punktowali Andreas Jonsson i Robert Lambert. Gorzej spisywał się Kacper Woryna, który z początku miał problem z dopasowaniem się do toru. To właśnie z jego udziałem doszło do groźnie wyglądającego upadku w wyścigu numer 15. Zawodnik wstał i był zdolny do dalszej jazdy, lecz w kolejnym swoim podejściu jego motocykl zdefektował.

Do wyścigu barażowego awansowali – Anders Thomsen, Troy Batchelor, Andreas Jonsson i Peter Ljung. Awans do finału uzyskali Thomsen i Batchelor, z odpadnięciem z rywalizacji musieli pogodzić się Jonsson i Ljung.

Finał przyniósł szczęśliwe rozstrzygnięcie dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Zwyciężył Mikkel Michelsen, a tuż za jego plecami linię mety przekroczył Anders Thomsen. Trzecią pozycją musiał zadowolić się Anglik Robert Lambert.